Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

23 tūkst. km kelionė: 2. Motociklu 1600 km per dieną nėra daug

Aidas Bubinas
Aido Bubino nuotr. / Aidas Bubinas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Autobild Lietuva“ žurnalo redaktorius Vitoldas Milius ir TV laidos „Ne vienas kelyje“ operatorius Aidas Bubinas liepos 1-ąją pradėjo rekordinę kelionę: jie planuoja įveikti 23 tūkst. km atstumą iš Murmansko į Magadaną Rusijoje, o po to grįžti atgal į Murmanską. Jie keliauja visiškai vieni su skirtingomis transporto priemonėmis: V.Milius vairuoja „Honda CR-V“ visureigį, o A.Bubinas – „Honda Crosstourer“ motociklą.

„Vakar įveikiau 1600 km. Buvo daug kelio remonto ruožų, tad greitai važiuoti neišėjo. Labai didelis sunkvežimių srautas ir didelės spūstys. Vienam lengvajam automobiliui tenka trys vilkikai – jų čia daugybė. Daugiau viskas normaliai – kelių kokybė rusiška, nereikia įsivaizduoti, kad čia viskas kaip Europoje. Bet daugiau mažiau judėti galima“, – apie trečiadienio įspūdžius pasakojo Aidas Bubinas.

Motociklininkas teigė, kad laiko zonų keitimas kol kas neišmuša iš vėžių, nors per dvi dienas pakeitė jau tris laiko juostas – kai Lietuvoje 15 valanda, A.Bubinui yra 18-a. Taip keliaujant į rytus paros vis trumpėja ir miegoti kiekvieną dieną tenka vis trumpiau. „Organizmas nespėja adaptuotis. Raumenis skauda, tačiau po kelių dešimčių kilometrų viskas būna gerai“, – laiko zonų kirtimo niuansus atskleidė 23 tūkst. km žygio dalyvis.

Motociklininkas pasakojo, kad trečiadienį miegoti ėjo tik apie 1 valandą nakties, nors sutemę buvo visai neseniai. Keturios su puse valandos miego ir vėl į kelią. Ketvirtadienį jis tikisi įveikti apie 1000 km ir pasiekti Išimo miestą.

„Važiuojant nuo Kazachstano iki Išimo miesto yra apie 40 km ruožas, kuris yra gal pavogtas kažkieno – asfaltas tiesiog gabalais dingęs. Pernai tuo keliu važiavau ir buvo netgi ženklas, kad kelias yra avarinės būklės ir maksimalus leistinas greitis – 40 km/val. Tačiau tai skamba optimistiškai ir net su motociklu negalėjau važiuoti tokiu greičiu, nors ir lenkiau visus kitus eismo dalyvius“, – sakė A.Bubinas.

„Honda CR-V“ važiuojantis Vitoldas Milius Išimą jau pravažiavo ir juda toliau link Magadano.

Žemiau esančiame žemėlapyje galite matyti, kur yra keliautojai. Paspaudę ant mėlynos ikonos, pamatysite, ar tai motociklas, ar automobilis.

GPS stebėjimą vykdo „Altas IT“ sistema.

KONKURSAS

Taip pat skelbiame konkursą – atspėkite, per kiek laiko ekipažai įveiks kelią Murmanskas–Magadanas (motociklas ir automobilis). Spėjimus rašykite komentaruose, nurodydami ir savo el. paštą. Laikas – iki pirmas ekipažas pasieks Baikalo ežerą (Irkutsko miestą).

Šešiems tiksliausiai spėjusiems laiką (trims geriausiai spėjusiems motociklo kelionės trukmę ir trims – automobilio) padovanosime automobilių priežiūros „Quixx“ prizų komplektą: du automobilių žibintų restauravimo rinkinius, du įbrėžimų valiklius ir universalų polirolį.

„Quixx“
„Quixx“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas