Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

23 tūkst. km kelionė: 4. Kai sustojimas degalinėje trunka 10 minučių

Kelionė Rusijoje
Aido Bubino nuotr. / Kelionė Rusijoje
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

„Autobild Lietuva“ žurnalo redaktorius Vitoldas Milius ir TV laidos „Ne vienas kelyje“ operatorius Aidas Bubinas liepos 1-ąją pradėjo rekordinę kelionę: jie planuoja įveikti 23 tūkst. km atstumą iš Murmansko į Magadaną Rusijoje, o po to grįžti atgal į Murmanską. Jie keliauja visiškai vieni su skirtingomis transporto priemonėmis: V.Milius vairuoja „Honda CR-V“ visureigį, o A.Bubinas – „Honda Crosstourer“ motociklą.

„Diena nelygi dienai, kaip ir kelias nelygus keliui. Vakar nuvažiavau 1300 kilometrų. Šiandien ryte labai gerai važiavosi, tačiau dabar kelias suprastėjo, daugiau mašinų. Nuvažiavau jau 1000 km, pirmi 700 km buvo labai geri.

Iki Irkutsko liko 700 kilometrų. Jei vakar būtų taip važiavęsi kaip šiandien ryte, tai jau būčiau buvęs Irkutske. Nežinau, ar šiandien pasieksiu Irkutską. Dabar jau jaučiasi nuovargis, sunkesnės eismo sąlygos“, – sakė motociklu važiuojantis Aidas Bubinas.

Jei vakar būtų taip važiavęsi kaip šiandien ryte, tai jau būčiau buvęs Irkutske

Pasak motociklininko, jam skauda visus raumenis, sunku prisiversti atsikelti, o ne ką mažiau nei miego trūkumas vargina ir laiko juostų pokyčiai. Pasak Aido Bubino, gana sunkūs būna pirmieji 50 naujos dienos kilometrų, kol įsivažiuojama. Vėliau, anot motociklininko, viskas vyksta kasdieniškai.

„Vitoldas Milius nuo manęs atitrūkęs maždaug 1000 kilometrų. Pradžioje atsilikau kiek, buvo avarijų, kelio remonto darbų. Kai kur net su motociklu pralysti nepavykdavo. Vitoldas automobiliu kasdien nuvažiuoja 200 km daugiau nei aš. Kiek sunkiau važiuoti motociklu. Nors oras šiandien geras, užvakar ir vakar važiuoti trukdė šoninis vėjas. Nuolat su juo kovojau. Tai labai išvargino. Šiandien važiavosi labai gerai“, – kelionės detales pasakojo A.Bubinas.

Aido Bubino nuotr./23 tūkst. km kelionės per Rusiją akimirka
Aido Bubino nuotr./23 tūkst. km kelionės per Rusiją akimirka

Aidas Bubinas nuo Murmansko nutolo jau per 6350 kilometrus. Motociklininkas sako, kad nors motociklo važiavimo vidutinis greitis didesnis nei automobilio, tačiau važiuojant ant dviejų ratų tenka dažniau stoti.

„Vakar per valandą stojau 5 kartus persirengti. Temperatūra keičiasi, musės, uodai į šalmą daužosi, tenka valyti. Aišku, laiko užima kuro pildymas. Rusijoje degalinėje užtrunku vidutiniškai dešimt minučių, mat pirmiausia turi įkišti pistoletą, tada nunešti pinigus į kasą, grįžti prisipilti degalų. Tuomet vėl eini prie kasos ir lauki grąžos. O žmonių ten būna ne vienas. Per dieną sustoti tenka kokius 5-6 kartus, tai vien degalinėse jau sudega valanda“, – degalinių darbo ypatumus apibūdino Aidas Bubinas.

Aido Bubino nuotr./23 tūkst. km kelionės per Rusiją akimirka
Aido Bubino nuotr./23 tūkst. km kelionės per Rusiją akimirka

Žemiau esančiame žemėlapyje galite matyti, kur yra keliautojai. Paspaudę ant mėlynos ikonos, pamatysite, ar tai motociklas, ar automobilis.

GPS stebėjimą vykdo „Altas IT“ sistema.

KONKURSAS

Taip pat skelbiame konkursą – atspėkite, per kiek laiko ekipažai įveiks kelią Murmanskas–Magadanas (motociklas ir automobilis). Spėjimus rašykite komentaruose, nurodydami ir savo el. paštą. Laikas – iki pirmas ekipažas pasieks Baikalo ežerą (Irkutsko miestą).

Šešiems tiksliausiai spėjusiems laiką (trims geriausiai spėjusiems motociklo kelionės trukmę ir trims – automobilio) padovanosime automobilių priežiūros „Quixx“ prizų komplektą: du automobilių žibintų restauravimo rinkinius, du įbrėžimų valiklius ir universalų polirolį.

„Quixx“
„Quixx“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas