TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

700 Lietuvoje registruotų istorinių automobilių techninę apžiūrą atliks rečiau

Istorinių automobilių ralis Kėdainiuose
Algimanto Brazaičio nuotr. / Istorinių automobilių ralis Kėdainiuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Istorinės technikos gerbėjai turi pagrindo džiūgauti. Po ilgų metų susirašinėjimo bei valdžios atstovų įtikinėjimo, pasiektas istorinės technikos entuziastų taip puoselėtas tikslas – prailgintas privalomosios techninės apžiūros periodiškumas istorinėms transporto priemonėms.

LR Susisiekimo ministerija patvirtino, jog istorinį statusą turinčios transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros periodiškumas nuo 2 metų bus prailgintas iki 5 metų ir tai bus atlikti dar šiais 2016 metais.

Techninės apžiūros periodiškumo klausimą Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“ pradėjo kelti dar 2007 metais, kuomet buvo inicijuotos LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos bei 2010 metais įsigaliojo istorinės transporto priemonės sąvoka. Priminsime, jog Istorinė motorinė transporto priemonė – prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms.

5 metus veikianti istorinių motorinių transporto priemonių pripažinimo tvarka sureguliavo kilusius klausimus bei skirtingus traktavimus ar tai istorinė, senovinė ar sena transporto priemonė. Galima pasidžiaugti, jog tiek visuomenė, tiek valdžios atstovai pradėjo skirti istorinius-senovinius automobilius nuo senų automobilių.

Asoc. „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis pažymi, jog techninių apžiūrų periodiškumo klausimas nuošalyje nepalieka ne tik lengvųjų automobilių ir motociklų, kuriems nustatytas 2 metų laikotarpis, tačiau tai taip pat apima istorinius sunkvežimius, kitą specialią techniką, kuriai buvo nustatytas sutrumpintas 1 metų laikotarpis bei istorinius autobusus, kuriems techninė apžiūra buvo privaloma kas 6 mėnesius.

Istorinės transporto priemonės tėra eksploatuojamos vos kelis kartus per metus bei vidutiniškai nuvažiuoja 500 – 1000 km., o kai kurios ir 100 kilometrų neįveikia, nes didžia dalimi yra transportuojamos. „Tai darome ne iš taupumo, o iš pagarbos technikai, kuria važinėti kiekvieną dieną ir gaila ir netikslinga“, teigia R.Kardelis. Jis taip pat pažymi, jog istorinė technika – tai istorijos, kultūros dalis, ypač kruopščiai bei nuosekliai puoselėjama, ir tai yra pavyzdys kruopštaus bei atsakingo vairavimo.

Šiai dienai į Pripažintų istorinių motorinių transporto priemonių sąrašą įrašyta arti 700 istorinių transporto priemonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas