Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

93 proc. lietuvių važiuotų pavojingomis padangomis

* – važiuojant greitkeliu. 3 mm vandens sluoksniu padengtas kelias.
Gamintojo iliustr. / Protektoriaus gylio skalė
Šaltinis: 15min
0
A A

93 proc. Lietuvos vairuotojų mano, kad nustatytas mažiausias leidžiamas padangų protektoriaus gylis yra mažesnis nei oficialiai leistinas.

Tyrimas, kurį „Goodyear” užsakymu atliko tyrimų kompanija „GfK” Skandinavijos ir Baltijos šalyse, parodė, kad dauguma lietuvių nežino, koks yra oficialus mažiausias leidžiamas vasarinių ir žieminių padangų protektoriaus gylis. Tik 18 proc. lietuvių žinojo, kad reikalaujamas minimalus padangų protektoriaus gylis vasarinėms padangoms yra 1,6 mm. Net 75 proc. tyrime dalyvavusių Lietuvos vairuotojų tvirtino, kad galima naudoti padangas, kurių protektoriaus gylis neatitinka reikalaujamo minimumo.

Švelniai tariant, tyrimo duomenys šokiruoja

Duomenys parodė, kad apie žiemos padangas vairuotojai žino dar mažiau: net 93 proc. lietuvių sakė manantys, kad įstatymas leidžia žiemą naudoti padangas, kurių protektoriaus gylis mažesnis nei 3 mm.

Atliktas tyrimas parodė, kad žinios apie tinkamą padangų naudojimą Lietuvoje yra labai skurdžios. „Goodyear Dunlop“ vadovas Baltijos šalims Elmantas Latkauskas sakė: „Švelniai tariant, tyrimo duomenys šokiruoja. Padangų priežiūra kiekvienam vairuotojui turėtų būti prioritetinis dalykas, ypač Lietuvos klimato zonoje. Padangos sukibimo su keliu plotas, kuris jau ir taip yra vos vieno delno dydžio, priklauso nuo protektoriaus gylio. Jei automobilis važiuoja padangomis, kurių protektoriaus gylis netgi nesiekia oficialaus leidžiamo minimumo, tuomet nei naujausias automobilis, nei labiausiai patyręs vairuotojas negali apsaugoti nuo pavojų eismo saugumui.”

E.Latkauskas priminė, kad įstatymas nustato patį mažiausią galimą protektoriaus gylį, kuris suteikia tik bazinį saugumą. „Atsakingas vairuotojas turėtų atsižvelgti į tai ir pasirūpinti padangomis su saugiu protektoriaus gyliu”, – pridūrė „Goodyear Dunlop” pardavimų vadovas Baltijos šalyse.

Padangų sukibimo su keliu plotas priklauso nuo protektoriaus gylio

„Pasak saugaus eismo specialistų, net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. Vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, nes eismo sąlygos šiuo metų laiku yra žymiai sudėtingesnės nei vasarą. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm, – priminė Susisiekimo ministerijos atstovas Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis. – Saugaus eismo specialistai pataria vengti įsigyti naudotas ir restauruotas padangas, nors kartais jos būna gerokai pigesnės. Šiuo metu šalyje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų. Specialistai pataria rinktis jas pagal finansines galimybes, bet naujas. Naujų padangų modernesnė technologija, jų protektoriaus guma minkštesnė, geresnis sukibimas su kelio paviršiumi, taigi jos yra saugesnės.“

Važiuojant automobilu kelią liečia vos keturios detalės iš dešimčių tūkstančių, sudarančių automobilį – padangos. Padangų sukibimo su keliu plotas priklauso nuo protektoriaus gylio. Svarbu nepamiršti, kad įprastas sukibimo plotas yra ne didesnis nei vienas delnas. Kuo labiau padangos nudėvėtos, tuo labiau šis plotas sumažėja. Lietuvoje mažiausias leidžiamas protektoriaus gylis žieminėms padangoms yra 3 mm, vasarinėms – 1,6 mm. Pavyzdžiui, Latvijoje reikalaujamas mažiausias žieminių padangų protektoriaus gylis yra didesnis: 4 mm.

Siekdami pagerinti eismo saugumo situaciją ir informuoti vairuotojus apie padangų protektoriaus gylio reikšmę „Goodyear” visose Baltijos šalyse organizuoja kampaniją „Saugios padangos – apsimoka” spalio 10–14 dienomis Vilniuje ir Kaune prie tam tikrų „Statoil“ degalinių įsikūrusiose „Goodyear“ palapinėse vairuotojai galės nemokamai pasitikrinti savo automobilių padangų protektoriaus gylį bei gauti profesionalų konsultacijas apie tai, kaip teisingai pasirinkti, prižiūrėti ir naudoti padangas.

„Jau ne pirmus metus prisidedame prie šios „Goodyear“ akcijos ir matome, kad ji pasiteisina – vairuotojai naudojasi galimybe nemokamai patikrinti, ar jų padangos paruoštos šaltajam ir slidžiajam sezonui, – sakė „Lietuva Statoil“ degalinių tinklo departamento direktorius Skirmantas Mačiukas. – Taip pat norime vairuotojus paraginti sekti ne tik protektoriaus gylį, bet ir padangų slėgį, kuris svarbus saugumui ir ekonomiškui. „Statoil“ degalinėse galima bet kuriuo paros metu  patikrinti slėgį padangose“.

Siekdami atkreipti vairuotojų dėmesį į kampanijos žinią, „Goodyear“ kiekvieną dieną rengia specialią akciją, trunkančią vieną valandą. Jos metu vairuotojai, kurių padangas patikrinę specialistai nustatys, kad jos atitinka minimalius reikalavimus, gaus specialų prizą: nemokamų „Statoil“ degalų. Dovanojamų degalų kiekis litrais lygus visų keturių padangų protektorių gylių sumai milimetrais. Nes važiuoti saugiomis padangomis apsimoka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas