Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 rugpjūčio 3d. 14:36

Amerikietiški motorai šturmuos Palangą

Kurorto gatvėmis skries amerikietiški automobiliai.
American Spirit nuotr. / Kurorto gatvėmis skries amerikietiški automobiliai.

Palangoje jau ketvirtą kartą rinksis amerikietiškų automobilių mėgėjai su savo įspūdingomis transporto priemonėmis. Tarptautiniame sąskrydyje „American Spirit 2011“, kuris vyks rugpjūčio 13 d., laukiama svečių iš Lietuvos Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos bei Suomijos.

Amerikietiškų automobilių sąskrydis yra visų metų darbo vaisius. „Visus metus aktyviai bendravome gyvai ir internetinėje erdvėje su amerikietiškų automobilių entuziastais visoje Europoje.

Džiaugiamės, kad šiais metais itin aktyviai dalyvauja ne tik mūsų „broliukai“ latviai ir estai, bet ir entuziastai iš Rusijos. Šiais metai rusai atvyksta ir iš toliau, Maskvos bei Sankt Peterburgo“, -  kalbėjo vienas renginio iniciatorių Aleksandras Palivonas.

Renginys auga ir keičiasi – 2010 renginio pagrindas buvo paradas bei ekspozicija Basanavičiaus g., šiais metais sąskrydis įgauna „stacionaraus auto show“ bruožų. Visą dieną, nuo 13 iki 20 val., sąskrydžio dalyviai būriuosis automobilių aikštėje šalia „Statoil" degalinės, šventėje bus galima pasigrožėti ne tik apynaujais amerikietiškais automobiliais, bet ir solidaus amžiaus sulaukusiomis transporto priemonėmis, pagamintomis dar praėjusio šimtmečio viduryje. 

Sąskrydžio metu automobilius vertins tarptautinė komisija. Vakare geriausi iš geriausių bus apdovanojami. „American Spirit“ jau nėra vien automobilių sąskrydis – šiais metais atskirose nominacijose bus vertinami ir amerikietiški bei atitinkantys amerikietišką dvasią motociklai. Tačiau neišnyksta ir dalyvių nuomone smagiausia dalis – automobilių paradai. Visą dieną nuo 13 val. kas valandą iš sąskrydžio aikštelės į Palangos gatves startuos mini paradai, o 20 val., jau pasibaigus sąskrydžiui, visi automobiliai išvažiuos į „Big cruise“, kuris užkabins ir J.Basanavičiaus gatvę bei Šventąją. Numatytas ir atskiras paradas, kai prie vairo sės vien moterys.

Automobiliai ir motociklai ne vienintelis dalykas, kuriuos pamatys dalyviai, atitinkamai sąskrydžio pavadinimui laukia ir kitokie „amerikietiškos dvasios“ pasirodymai. Indėnų vadas Vinetu supažindins su indėnų kultūra bei išmokys šaudyti iš lanko. Autentišką JAV jūrų pėstininkų korpuso pirmos divizijos penkto pulko antro bataliono  ekipuotę bei ginklų kopijas pademonstruos airsoft klubas „Perkūnas“ iš Klaipėdos. Dalyvių laukia ir „stuntriding“ akrobatinio važiavimo motociklu pasirodymas.

Triukus atliks daugkartinis Baltijos, Europos motoakrobatų čempionatų nugalėtojas Arūnas Gibieža.

„Mums malonu, jog į renginio organizavimą aktyviai jungiasi ir mūsų nuolatiniai dalyviai iš užsienio”, – sake Aleksandras Palivonas.

Ilgametis „American Spirit“ dalyvis Eddie iš Estijos specialiai mūsų renginiui gavo išskirtinį leidimą naudoti ultra trumpųjų bangų siųstuvą. Tiesiai iš renginio, Eddie transliuos visam pasauliui  visas „American Spirit“ žinias. Specialus šaukinys skirtas Eddie – LY2011USCARS. Renginio metu Eddie paskelbs fotokonkursą. Šauniausia nuotrauka papuoš QSL kortelę (ryšio patvirtinimo kortelė), kurią gaus visi radijo mėgėjai, išgirdę LY2011USCARS šaukinį.

Na ir renginio pabaigai muzikinė staigmena – koncertuos rokabili trio „Jet-Sons“ iš pietų Lenkijos.  2003 metais susibūręs trio sėkmingai koncertuoja ne tik Lenkijoje, bet ir visoje Europoje.  „Jet-Sons“ groja „klasikiniu“ „rockabilly“ stiliumi – mušamieji, bosas ir gitara, o dainoje „Washboard Boogie“ groja ir skalbimo lenta.  Pagrindiniai „Jet-sons“ įkvėpėjai – Johnny Cash ir Elvis Presley, kurių įtaka aiškiai jaučiama vaikinų kūryboje.

„Jet-Sons“ žada laukinį pasirodymą, pilną senovinių, aukštos įtampos ritmų.

„American Spirit 2011” nepasibaigs didžiuoju paradu Palangos ir Šventosios gatvėmis – iškart po parado dalyviai rinksis „Draugų kaimelyje“, „Birutės uosto“ viešbutyje, kur visi kartu aptars dienos įvykius bei pradės planuoti 2012-tų, penktąjį,  sąskrydį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas