Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pašaipos moteris veikia neigiamai – jos blogiau vairuoja

Vairuotoja
sxc.hu nuotr. / Vairuotoja
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dešimtmečius vyrai pasakojo anekdotus apie moteris vairuotojas. Anot psichologų atlikto tyrimo, dėl to, kad moterys nesiorientuoja žemėlapiuose ir nesugeba gerai pastatyti automobilio, dažniausiai kalti... vyrai.

Džordžijos universiteto (JAV) mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad vairuojančias moteris labai veikia kritika. Moterys, kurios buvo drąsinamos ir giriamos automobilį statė beveik taip pat gerai, kaip vyrai. Ir atvirkščiai, šalia sėdintis ir kritikuojantis bei besišaipantis vyras tampa itin dideliu trukdžiu moteriai teisingai atlikti užsibrėžtą manevrą.

Tyrimo metu, daugiau nei 500 universiteto vyriškos lyties studentų buvo paprašyti atlikti kelias užduotis, reikalaujančias erdvės pojūčio. Tuo metu daliai jų buvo sakomos pastabos, priekaištai ir kritikuojami jų veiksmai. Vėliau tokiomis pat sąlygomis užduotis atliko ir moterys.

Palyginus gautus rezultatus, buvo matyti, kad vyrai į kritiką reaguoja ne taip jautriai ir neigiami komentarai apie jų atliekamą darbą turėjo kur kas mažesnės įtakos rezultatui. Moterys buvo jautresnės nei vyrai. Ženkliai suprastėjo kritikuojamų moterų rezultatai, bet kai jos buvo paliekamos ramybėje – pasirodė beveik taip pat gerai, kaip vyrai.

Kitas testo tikslas buvo atlikti panašaus pobūdžio užduotis, tačiau dalyviams buvo sakomi pagyrimai.  Šioje testo dalyje ir vyrai, ir moterys parodė panašius rezultatus. Moterys buvo tokios pat gabios, kaip ir vyrai. Daktaras Estes teigia: „moterims daug sunkiau atlikti užduotis, kurios reikalauja erdvės suvokimo“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas