Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 30d. 07:30

Antiradarai Lietuvoje uždrausti, bet VMI konfiskuoti aparatai parduodami oficialiai

Išmanusis telefonas su greičio radarų aptikimo programa
Vida Press iliustr. / Išmanusis telefonas su greičio radarų aptikimo programa

15min šių metų sausį jau rašė apie dviprasmišką antiradarų statusą Lietuvoje. Juos draudžiama naudoti, tačiau galima pardavinėti ir perduoti kitam vairuotojui.

Kelių eismo taisyklėse parašyta aiškiai – naudoti antiradarų automobiliuose negalima. Tokių prietaisų naudojimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 28 iki 57 eurų su antiradarų konfiskavimu.

2014 m. buvo nustatyta 60 tokių atvejų, o pernai – 70 atvejų, kai policija konfiskavo radarų detektorius arba antiradarus. Šiemet – jau 4.

Antiradarai – tai pareigūnų matavimo aparatus „klaidinantys“ aparatai. Radarų detektoriai tiesiog įspėja apie kelyje veikiantį greičio matuoklį (radarą).

Tačiau internetinėje parduotuvėje konfiskuotosprekes.lt, kuri skelbiasi pardavinėjanti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), antstolių ir muitininkų konfiskuotas prekes, šį įtaisą galima įsigyti legaliai. Lygiai taip pat antiradarus bei radarų detektorius galima įsigyti ir specializuotoje, legaliai Lietuvoje veikiančioje, parduotuvėje.

LNK „Žinios“ antradienį iškėlė klausimą: kodėl radarų detektoriai ir antiradarai laikomi blogiu, jei jais legaliai prekiaujama mūsų šalyje, o šią iniciatyvą, rodos, palaiko ir su visokiu blogiu kovojanti Valstybinė mokesčių inspekcija?

Tokių prietaisų naudojimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 28 iki 57 eurų su jų konfiskavimu.

VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė čia nieko blogo nemato: „galbūt prietaisus galima išardyti ir panaudoti jų detales, juk galimai juos perka ne tam, kad naudotų negalimai veiklai“.

Elvinas Sabalys, įmonės prekiaujančios antiradarais, vadovas tvirtina, kad šiuos įrenginius perka ne kelių ereliai, o solidūs asmenys, greitį viršijantys nežymiai, bet nenorintys mokėti baudų.

„Juk ir specialūs kelio ženklai perspėja apie radarus. Apie juos gali perspėti ir automobilio GPS sistema. Tai kodėl radaro detektorius, kuris perspėja trigubai didesniu atstumu, yra nelegalus“, – klausia Edvinas Sabalys. 

Kokybiški antiradarai kainuoja nuo 400 iki 1500 Eur. Tačiau yra ir paprastesnių, pigesnių.

Be to, radarus aptinkančią programėlę galima įdiegti ir automobilio kompiuteryje arba išmaniajame telefone.

Radarų detektoriai yra legalūs Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV, Čekijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, D.Britanijoje. Tačiau, pavyzdžiui, Estijoje, antiradarų ir radarų detektorių turėtojai medžiojami žymiai aršiau, nei Lietuvoje. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Vardai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas