Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 22d. 13:35

Aplink pasaulį keliaujantis K.Mieliauskas Permėje susitiko su tautiečiais

69107200_789447914791674_1260396983810523136_n
69107200_789447914791674_1260396983810523136_n

Nuotykių ieškotojas Karolis Mieliauskas vienas „KTM 790 Adventure“ motociklu keliauja aplink pasaulį. Ir nors per važiuoti per Rusiją galima beveik vienu keliu tiesiai, jis jau ketvirtą dieną nusuko nuo pagrindinio kelio. Dėl pažado aplankyti toli nuo namų gyvenančius lietuvius motociklininkas nuo Kazanės nusuko link Permės, kurioje gyvena druskininkiečiai Tomas ir Simas, rašoma pranešime.

Pervažiavo Volgos upę – pateko į Aziją

Rugpjūčio 17-tą dieną kelionę pradėjęs Druskininkuose Karolis Mieliauskas turi užsibrėžtą tikslą – į gimtinę grįžti po 40 dienų. Per tą laiką motociklininkui reikia nuvažiuoti apie 20 tūkst. kilometrų, perskristi du vandenynus. Pirmoji kelionės atkarpa – visas Azijos žemynas, kurį galima pravažiuoti vienu gana tiesiu keliu nuo Maskvos iki Vladivostoko. Tačiau pasiekęs Kazanę vietoje to, kad judėtų link Ufos ir Čeliabinsko, jau ketvirtąją dieną Karolis pasuko Permės link.

„Trečiąją dieną pravažiavau Kazanę. Kirtau Volgos upę, o ji – didinga. Važiavau 5 kilometrų ilgio tiltu. Upė atrodo platesnė nei Kuršių marios, tad įspūdis – stiprus“, – kelionės akimirkomis pradėjo dalintis motociklininkas.

Kazanė – beveik 1,2 milijono gyventojų turinti Rusijos sporto sostinė , kurioje yra kone visoms įmanomoms sporto šakoms reikalingą infrastruktūrą, arenas, stadionus, trasas, baseinus ir trasas. Krepšinio sirgaliai turi žinoti apie tokį miestą – jame „Unics“ krepšinio klubą treniravo Antanas Sireika, Valdemaras Chomičius, čia žaidė broliai Lavrinovičiai, Saulius Štombergas. Kazanė taip pat Rusijos Tartastano respublikos, kuri yra viena geriausiai ekonomiškai išsivysčiusių tos šalies respublikų sostinė, tad, kaip Karolis pasakojo, nenuostabu, kad miestas labai gražiai sutvarkytas ir prižiūrimas. O eismas tame regione – kiek neįprastas Rusijai.

Rusai pradėjo laikytis kelių eismo taisyklių

„Keliai ten labai geri. Daug visiškai naujų kelių, vis tik stebina iš kur viduryje niekur atsiranda duobės, nors asfaltas daug kur naujas. Dar vienas įdomus momentas – tai labai daug greičio matuoklių. Prikabinėta jų visur kone kas kelis kilometrus, tad visi vairuotojai be jokių kompromisų laikosi kelių eismo taisyklių. Kazanėje tai kaip užsiūta visi važiuoja 40 km/h greičiu. O ir užmiestyje beveik nėra lakūnų. Atsiranda, vienas kitas užsitepliojęs numerius praskrenda pro šoną, tačiau stebina, kad bent jau šioje Rusijos dalyje niekas nebelaksto“, – įspūdžiais dalijosi Karolis.

Nuo Kazanės lietuvis trečiąją dieną nuvažiavo iki Mendelejevsko, kuris nutolęs apie 2 200 km nuo Druskininkų. Vietoje to, kad kitą rytą važiuotų tiesiausiu keliu į rytus link Ufos, jis pasuko į Šiaurę, Iževsko link. Ten – motociklų „Iž“ gimtinė, ten gaminami ir „kalašnikovai“. Miesto pasižiūrėti nestojo, judėjo toliau per smarkų lietų link Permės, mat turėjo ten svarbų susitikimą.

Misija apkeliauti pasaulį motociklu per 40 dienų – kertinė. Tačiau Karolis Mieliauskas turi dar vieną – aplankyti toli nuo gimtinės gyvenančius lietuvius, ypač druskininkiečius, ir pakviesti juos atvykti į 2021 metais Druskininkuose vyksiančias pasaulio lietuvių sporto žaidynes.

Į šoną nusuko dėl lietuvių

Pirmasis toks diplomatinis sustojimas – Permėje. Milijoną gyventojų turinčiame pramoniniame mieste prie Kamos upės. Didmiestyje su gražiu, sutvarkytu centru ir nesuskaičiuojama galybe gigantiškų metalo apdirbimo gamyklų kaminų horizone. Ten gyvena du lietuviai Tomas ir Simas, kilę iš Druskininkų. Jie – gerbiami vietos verslininkai, gerai įsitvirtinę, sukūrę šeimas. Kaip juokavo, būtent meilė čia ir atvedė. Tačiau tautiečiai išlaikė lietuvybę, ją vertina. Vaikai kalba lietuviškai.

„Susitikome su Tomu ir Simu. Labai malonu būnant taip toli nuo Lietuvos sutikti lietuvius. Jiems tikriausiai irgi smagu sulaukti lietuvių namuose, mat sutiko su puota. Pas juos tautiečiai į Permę užklysta retai. Dar smagiau, kad jie – tūli druskininkiečiai. Kasmet bent po mėnesį ar du praleidžia Druskininkuose. Vakaras neprailgo“, – prisiminė Karolis.

68573021_2432371827020420_166884106792075264_n
68573021_2432371827020420_166884106792075264_n

Jis įgyvendino savo pažadą ir pakvietė Tomą su Simu su šeimomis atvykti į žaidynes Druskininkuose po dviejų metų. Tačiau užuot palinksėję galvomis lietuviai sakė planuojantys vos tik pasitaikius patogiai galimybei grįžti gyventi į Druskininkus visam laikui su šeimomis. Tai jų gimtinė, jiems tai mieliausias miestas šioje žemėje.

Karolis ketvirtąją naktį miegojo trumpai. Ne dėl to, kad užsisėdėjo su tautiečiais. Lekiant iki Kazanės jis krito laiko juostą ir dingo dvi valandos. Tiek pasistūmėjo laikrodis į priekį. Pakilęs anksti jis sėdo ant savo bandomojo KTM, apie kurio komfortą ir privalumus kelionėje jis bent po kelias minutes, pranešdamas naujienas telefonu prakalba, ir išjudėjo atgal pagrindinio kelio link. Artimiausiu metu jis suks kaip įmanoma daugiau kilometrų, mat kitas susitikimas su Lietuviais tik Krasnojarske.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas