Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 18d. 17:44

Ar „CityBee“ duomenų vagystė paskatino vairuotojus keisti pažymėjimus?

„Regitra“
„Regitros“ nuotr. / „Regitra“

Vartotojai į „CityBee“ vartotojų duomenų vagystę reagavo skirtingai. Vieni viso labo pasikeitė socialinių tinklų ar „Microsoft“, „Google“ paskyrų slaptažodžius. Kiti reagavo jautriau, nes pastebėjo, kad neva buvo bandoma nelegaliai prisijungti prie banko sąskaitų.

Ir nors IT saugumo ekspertai ramina, kad pavogti asmens duomenys iš esmės yra beverčiai ir pasinaudoti jais, tarkime, imant greitąjį kreditą, neįmanoma, kai kurie piliečiai sugalvojo netgi keistis vairuotojo pažymėjimus.

Primename, kad, vagišius nutekino klientų vardus, pavardes ir asmens kodus, telefonų numerius, elektroninio pašto adresus, gyvenamosios vietos adresus, vairuotojų pažymėjimo numerius bei užkoduotus slaptažodžius.

Ką patarė kibernetinio saugumo specialistai

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai paragino pasikeisti ne tik „CityBee“, bet ir kitose paskyrose naudojamus slaptažodžius.

„Pagal turimą informaciją slaptažodžiai pateikiami SHA1 formatu be papildomų apsaugos kriterijų (angl. „salt“), todėl juos yra įmanoma atspėti automatinėmis priemonėmis ir panaudoti neteisėtai prieigai prie paskyrų. Viešinami duomenys preliminariai yra 2018 metų“, – sakė NKSC direktorius Rytis Rainys.

Keisti vairuotojo pažymėjimų nukentėjusiems asmenims nebuvo rekomenduojama. Tačiau įmonė „Regitra“ vis dėlto pajuto skandalo poveikį.

„Regitros“ statistika

„Analizuodami antradienio ir trečiadienio duomenis matome, kad per šias dienas iš viso pateikta 1078 prašymai užsakyti vairuotojo pažymėjimą (iš jų 800 – trečiadienio). Tuo pačiu laikotarpiu praėjusią savaitę šis skaičius siekė 897. Taigi, lyginant pastarąsias dienas, augimas pastebimas, tačiau tam įtakos galėjo turėti ne tik CityBee atvejis, bet ir Vasario 16 d., kadangi įprastai po šventinių dienų bei savaitgalių išauga dokumentų užsakymų skaičius“, – pastebėjo „Regitros“ atstovė Emilija Bardauskienė.

Taip pat, žvelgdama į dar ilgesnį periodą, specialistė pastebi, kad panašių augimų būta. Štai pernai vasario mėnesį taip pat buvo dienų, kai per dieną buvo užsakoma maždaug po 800 vairuotojo pažymėjimų, o šiemet, pavyzdžiui, didesnis augimas buvo matomas sausio 5, 12 ir vasario 2 dienomis, kuomet pateikta maždaug apie 600 prašymų.

„Atsižvelgiant į tai, kad City Bee atvejis palietė apie 110 tūkst. asmenų, panašu, kad konkrečiai dėl šio įvykio dokumentus per pastarąsias dvi dienas galėjo keisti nedidelė dalis vairuotojų.

Primename, kad remiantis teisėsaugos institucijų informacija, šiuo metu keisti vairuotojo pažymėjimus nėra būtina. Jei vis dėlto klientai pageidauja tai padaryti, dokumentus, kaip ir įprastai, galima pasikeisti nelaukiant jų galiojimo termino pabaigos“, – apibendrino E.Bardauskienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas