Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 06 14, 21:20

Ateityje pūsti į alkotesterius nereikės, juos pakeis japonų mokslininkų prietaisas

Ne visi žmonės sutinka pūsti į alkotesterį. Su tuo tvarkomasi pakankamai paprastai - atsisakymas tikrintis blaivumą yra prilyginamas sunkiam girtumui. O kas jei žmogus neatsisako, bet tiesiog negali?
Kauno apskrities policijos reido akimirkos
Kauno apskrities policijos reido akimirkos / Kauno apskrities policijos nuotr.

Tokijo Medicinos ir odontologijos universiteto mokslininkai sukūrė naujovišką alkotesterį. Ir tam jie panaudojo įprastas apsaugines ausines - tokias, kokias jūs turėtumėte užsidėti naudodami grandininį pjūklą.

©Tokyo Medical and Dental University/Ausinių-alkotesterio schema
©Tokyo Medical and Dental University/Ausinių-alkotesterio schema

Principas labai paprastas. Žmogaus kūnas nori atsikratyti alkoholio - jis organizmui nėra reikalingas. Dalis alkoholio yra iškvėpiama su oru - plaučių alkoholis yra proporcingas alkoholio kiekiui kraujyje ir daugelis alkotesterių tuo naudojasi. Bet alkoholis kūną palieka ir kitaip.

Pavyzdžiui, dalis alkoholio išsiskiria per odą - gali būti, kad jūs tai esate užuodę. Tiesa, tas etanolio kiekis yra toks mažas, kad įprastai jį sunku išmatuoti. Bet Japonijos mokslininkai šį tą sugalvojo.

Jie nusipirko paprastas apsaugines ausines ir vienoje pusėje išgręžė dvi skyles - vieną orui įeiti, kitą - išeiti. Apie ausies kaušelį cirkuliuojantis oras tuomet keliauja į vadinamąją bio-nosį. Tai - biologinis jutiklis, kuris reaguoja į mažus etanolio pėdsakus ir ima šviesti UV aplinkoje. Kuo didesnė etanolio koncentracija, tuo jutiklis šviečia ryškiau.

Laboratorijoje alkotesteris-ausinės buvo išbandytas su trimis savanoriais. Jie išgėrė šiek tiek alkoholio ir tuomet matavosi blaivumą. Ausinių rezultatai sutapo su įprasto alkotesterio rodmenimis.

Ausys puikiai tinka alkoholio kiekiui kraujyje matuoti. Jos neturi daug prakaito liaukų, kurios atskiestų kūną paliekantį alkoholį. Be to, šią kūno dalį lengva izoliuoti. Mokslininkai toliau tobulins šį prietaisą, nes mano, kad jis ateityje gali praversti ne tik policijai. Pats metodas gali būti naudojamas ir kitoms dujoms aptikti, o tai gali būti naudinga diagnostikai.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas