Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atidarytas vairuotojų keliones palengvinsiantis Eismo informacijos centras

Kelias rudenį
Sxc.hu nuotr. / Kelias rudenį
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Lietuvoje atidarytas nacionalinis Eismo informacijos centras. Jis vairuotojams teiks operatyvią informaciją apie eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose. Visą reikalingą informaciją vairuotojai ras interneto svetainėje eismoinfo.lt, pasiekiamoje per standartines interneto naršykles arba išmaniuosius telefonus.

„Atidaromas Eismo informacijos centras ir realiu laiku teikiama informacija apie eismo sąlygas keliuose – svarbus žingsnis Lietuvoje diegiant intelektines transporto sistemas. Šiuolaikinės technologijos padės vairuotojams patogiau planuoti keliones, prisidės prie eismo saugos gerinimo“, – sakė Lietuvos automobilių direkcijoje naująjį centrą atidaręs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
 
Interneto svetainės eismoinfo.lt lankytojai ras daug informacijos kelionei suplanuoti, sužinos apie oro sąlygas ir kelio dangos būklę, kelio remonto darbus, jų trukmę bei apylankas, eismo apribojimus dėl gamtinių sąlygų, pavojingas kliūtis ir eismo sutrikimus.
 
Naudojantis šia svetaine bus patogu planuoti kelionės maršrutą ir laiką, atsižvelgti į esamus ar planuojamus eismo apribojimus ir sąlygas. Duomenys apie eismą bus pateikti interaktyviame žemėlapyje, kuriame vizualiai atsispindės situacija keliuose. Greitai informacija bus papildyta duomenimis apie eismo įvykius, žiniomis, skirtomis sunkvežimių vairuotojams, dviratininkams.
 
Didžioji dalis informacijos į Eismo centrą suplauks iš valstybinės reikšmės keliuose pastatytų siųstuvų. Kitą informaciją rinks centro darbuotojai, iš kitų metų budėsiantys visą parą. Kurį laiką interneto svetainė eismoinfo.lt veiks bandomuoju režimu. Eismo informacijos centro paslaugos bus nuolat tobulinamos ir plečiamos taip, kad vartotojams būtų kuo patogiau.
 
„Planuojame, kad kitais metais Eismo informacijos centras ne tik teiks eismo informaciją, bet galės ir tiesiogiai paveikti eismą, valdydamas elektroninius kelio ženklus, pavyzdžiui, keisdamas leistiną greitį, priklausomai nuo kelio dangos slidumo. Naujosios technologijos turėtų supaprastinti kelių priežiūrą esant blogoms oro sąlygoms“, – sakė ministras.
 
Eismo informacijos centro kūrimą finansavo Europos Sąjunga. Planuojama, kad užbaigus šį projektą jo vertė sieks apie 20 mln. litų. Projekto partneriai – „Fima“ ir „Affecto Lietuva“. Duomenų siuntimo paslaugas centrui teikia „Omnitel“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas