Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 12d. 14:20

Atsakė, kada policijos pareigūnai gali nepaisyti kelių eismo taisyklių

Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Reido akimirka

Neretai šalies keliuose vairuotojai pastebi, kad policijos pareigūnai ar kitą specialiųjų tarnybų transportą vairuojantys asmenys pažeidžia Kelių eismo taisykles. Kaip socialiniame tinkle skelbia Lietuvos policija, tokį elgesį tam tikrais atvejais leidžia įstatymai.

„Dažnai sulaukiame klausimų, ar policijos pareigūnai, vykdantys pareigas, gali pažeisti kelių eismo taisykles? Atsakymas – taip, gali.

Tai leidžia Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas, kuris numato, kad kelyje dirbantis asmuo – asmuo, taisantis ar prižiūrintis kelią, technines eismo reguliavimo priemones, reguliuojantis ir kontroliuojantis eismą, šalinantis nuo kelio arba aptveriantis priverstinai sustojusią transporto priemonę ar kitokią kliūtį, likviduojantis eismo įvykio ar kito nelaimingo atsitikimo padarinius, atliekantis kitus gelbėjimo darbus, teikiantis medicinos pagalbą kelyje esančiam eismo įvykio metu nukentėjusiam asmeniui ar kitam asmeniui, kuriam reikalinga medicinos pagalba“, – rašoma socialiniame tinkle.

Pažeisti KET pareigūnams taip pat leidžiama, kai skubama su įjungtais švyturėliais.

„Tas pats įstatymas numato, kad specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, važiuodami keliu su įjungtais mėlynais ir raudonais arba tik mėlynais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, gali pasinaudoti pirmenybe tik tada, kai tai nekenkia eismo saugumui, ir tik tuo atveju, kai įsitikina, kad jiems duodamas kelias“, – rašo Lietuvos policija.

Tiesa, komentare priduriama, kad pareigūnams, vairuojantiems asmenines transporto priemones, išimčių nėra, galioja tos pačios kelių eismo taisyklės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:58
00:29
25:55
Parašykite atsiliepimą apie Gazas