Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Audi“ kuria dirbtinį dyzeliną

Dirbtinio dyzelino kūrimas
„Audi“ nuotr. / Dirbtinio dyzelino kūrimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendradarbiaudama su Vokietijos valdžia, ilgamečiu Šveicarijos partneriu „Climeworks“ ir į sintetinių degalų projektą neseniai įsitraukusia „Sunfire GmbH“, „Audi“ bendrovė pirmadienį, lapkričio 17 d., Drezdene iškilmingai atidarė bandomąją gamyklą, kurioje iš aplinkos oro, vandens ir žaliosios elektros energijos bus gaminamas CO2 neutralus sintetinis dyzelinas.

Iškilmėse dalyvavo Vokietijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministrė prof. dr. Johanna Wanka, Audi AG gamtos išteklių ir atsinaujinančių energijos šaltinių skyriaus vadovas dr. Hagenas Seifertas ir kiti atsakingi asmenys.

Naujosios gamyklos veikimo principas pagrįstas energijos vertimo skysčiu dėsniais. Žaliavų funkcijas atlieka tiesiog iš aplinkos oro išgaunamas anglies dioksidas, vanduo ir elektros energija. Pagal „Audi“ koncepciją, kuo daugiau tokiems procesams reikalingos elektros energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, tad nenuostabu, kad aplink atidaromą gamyklą jau yra tam tikra saulės, vėjo ir pan.  jėgainių infrastruktūra, kuri ateityje tik plėsis. 

„Audi“ nuotr./Dirbtinio dyzelino kūrimas
„Audi“ nuotr./Dirbtinio dyzelino kūrimas

Atskiruose elektrolizės procesuose vanduo skaidomas į vandenilį ir deguonį. Vėliau atliekamų cheminių reakcijų metu vandenilis tam tikrame slėgyje ir temperatūroje reaguoja su iš oro išgautu anglies dvideginiu. Šio 70-ies procentų efektyvumo proceso metu gaunamas dirbtinis žaliavinis naftos produktas, kurį kūrėjai pavadino „Blue Crude“.  

Šiuo metu atidaromoje bandomojoje gamykloje prie esamų gamybinių pajėgumų, kurie, tikėtina, bus plečiami, kas dieną bus galima pagaminti maždaug po 160 litrų „Blue Crude“, 80% taikant tolesnes reakcijas ir technologijas, 80% šio žaliavinio produkto bus galima paversti sintetiniu dyzelinu, kuriam sugalvotas komercinis pavadinimas „Audi ediesel“.  

Šis dirbtinis produktas pasižymi ypač aukštu cetaniniu skaičiumi, neturi naftos produktams būdingo kvapo ir jame nėra sieros. Jis gali būti bet kokiu santykiu maišomas su natūraliu dyzelinu. 

Komentarai
Temos Audi
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas