Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 5d. 20:03

Avarinės situacijos mieste dėl „užlendančių“ vairuotojų: kas kaltas?

Konfliktas tarp vairuotojų Savanorių prospekte
Skaitytojo vaizdo įrašo nuotr. / Konfliktas tarp vairuotojų Savanorių prospekte

Intensyviame miesto eisme nuolat kyla nepasitenkinimo bangos dėl staiga užlendančių automobilių arba neleidžiančių persirikiuoti. Vieną tokių situacijų užfiksavo 15min skaitytojas Ramūnas, kuris į redakciją kreipėsi teigdamas, jog staiga prieš jį užlindęs automobilio vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles ir sukėlė avarinę situaciją.

Skaitytojas piktinosi, kad sostinės Savanorių prospektu važiuojantis krovininio mikroautobuso vairuotojas, neatsižvelgdamas į esantį atstumą tarp šalia važiuojančių automobilių, užlindo ir taip sudarė avarinę situaciją. Pašnekovas teigė, kad jei nebūtų nuspaudęs stabdžių – būtų įvykusi avarija. Be to, vilnietis pabrėžė, kad mikroautobuso vairuotojas persirikiavimo manevrą pradėjo įvažiavęs į sankryžą, o tai draudžia KET.

Komentuodamas minėtą situaciją saugaus eismo ekspertas ir vairavimo mokyklos „Amplius.lt“ vadovas Artūras Pakėnas teigė, kad vis dažniau tenka pastebėti agresyvų mikroautobusų vairuotojų elgesį, o ši situacija – dar vienas pavyzdys.

„Situacija agresyvoka ir dažnai taip nutinka dėl to, kad vairuotojai nemėgsta pažiūrėti į dešinę prieš rikiuodamiesi. Čia akivaizdžiai matosi, kad mikroautobusas neleido pravažiuoti įvykį užfiksavusiam vairuotojui ir agresyviai įsibrovė“, – teigė A.Pakėnas.

Ekspertas aiškino, kad įvertinti situaciją remiantis tik šiuo vaizdo įrašu – sunku. Tačiau paaiškėjus, kad mikroautobuso vairuotojas kirto ištisinę kelio ženklinimo liniją, jam grėstų ir teisės vairuoti praradimas. Ar šios medžiagos užtektų policijos pareigūnams, kad būtų skirta tokia nuobauda, A.Pakėnas taip pat abejojo.

Visgi vairavimo instruktorius pabrėžė, jog remiantis KET, kiekvienas vairuotojas prieš persirikiuodamas privalo praleisti ta juosta jau važiuojančias transporto priemones.

Remiantis Lietuvos Respublikos administracijų nusižengimų kodeksu, už vairavimą, kai sukeliamas pavojus kitiems eismo dalyviams, bei lenkimą tam draudžiamose vietose gresia piniginė bauda nuo 170 iki 230 eurų bei teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas