Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 08:08 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 29d. 11:29

Balandžio pirmosios pokštas rugsėjį: „Regitra“ naikina egzaminus?

Atvirų durų diena „Regitroje“ (2019)
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / „Regitra“

Patraukti skaitytojų dėmesį kokybišku turiniu – sudėtinga. Tačiau kūrybinių kančių išvengti galima prisidengiant melagių diena.

Feisbuke plinta tinklalapiuose laisvadienis.lt ir infodiena.com paskelbta publikacija, kurioje teigiama, kad norintiems įgyti teisę vairuoti nebereikės laikyti praktinio vairavimo egzamino.

Tą patį melą tinklalapis laisvadienis.lt paskelbė ir lapkričio pabaigoje.

15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė
15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė

Esą pakaks nufilmuoti vairavimo mokykloje laikytą egzaminą ir teisės jau kišenėje. Per porą parų nuorodomis į publikacijas pasidalino 2,6 tūkst. feisbuko vartotojų.

Paslėptas „pokštas“

Informacija apie pasikeitusias taisykles „Regitros“ nepasiekė. Panašu, kad apie pokyčius žino tik laisvadienis.lt ir infodiena.com pasirodžiusių publikacijų autoriai.

„Regitra“ atsakyme 15min teigiama, kad kiekvienas būsimas vairuotojas, prieš įgydamas B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, privalo savo gebėjimus vairuoti pademonstruoti egzamino metu „Regitroje“.

15min nuotr./Laisvadienis.lt publikacija
15min nuotr./Laisvadienis.lt publikacija

„Deja, jau ne pirmą kartą internete ir socialiniuose tinkluose pasklinda melagingos naujienos apie tai, kad netrukus nebereikės laikyti vairavimo egzaminų „Regitroje“. (...) Norime dar kartą atkreipti visų dėmesį, kad tai tikrai nėra tiesa. „Regitra“ ir toliau lieka vienintele organizacija, galinčia tikrinti būsimų vairuotojų pasirengimą eismui“, – rašoma įmonės atsakyme.

Tačiau nuo kaltinimų melu laisvadienis.lt ir infodiena.com apsidraudžia ir teksto pabaigoje pažymi, kad publikacija, kuria pasidalino tūkstančiai, o dar daugiau pamatė – pokštas.

Ši informacija, tiesa, gerai paslėpta. Įrašas apie humoristinį publikacijos pobūdį pažymėtas pabaigoje, po 8 lapų techninio teksto apie reikalavimus Lietuvoje eksploatuojamoms transporto priemonėms.

15min nuotr./Pranešimas apie „pokštą“
15min nuotr./Pranešimas apie „pokštą“

Be to, nuoroda į publikaciją socialiniame tinkle pirmą kartą pasirodė rugsėjo 8 d. pavakarę. 5 mėnesiais per vėlai 2019 m. balandžio pirmajai švęsti ir 7 mėnesiais per anksti 2020 m. melagių dienai pažymėti. Publikavimo laikas greta publikacijos, deja, nenurodomas.

Klaidinančios, tačiau dėmesį prikaustančios, skandalingos publikacijos naudojamos didinti tokio pobūdžio informaciją skelbiančių tinklalapių vertę.

Norint įgyti vairuotojo pažymėjimą „Regitroje“, reikia išlaikyti teorijos egzaminą apie Kelių eismo taisykles bei praktikos egzaminą, kurio metu tikrinami vairavimo įgūdžiai. Daugiau informacijos apie tai – čia.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programoje, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas