Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 23d. 10:27

Baltijos kelio pakartojimas: per Lietuvą pajudėjo 1500 automobilių kolona, važiuoja ir 1934 m. „Mercedes“

„Jeep Club Lithuania“ automobilių kolonos startas nuo Gedimino kalno papėdės Vilniuje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Jeep Club Lithuania“ automobilių kolonos startas nuo Gedimino kalno papėdės Vilniuje

Su kuo jums asocijuojasi Baltijos kelias, kuriame rankomis susikibę 2 mln. žmonių pasmerkė Molotovo–Ribentropo paktą ir jo pasekmes? Prof. Vytautui Landsbergiui tai buvo tylios revoliucijos pradžia. O ką geriausiai prisimenate iš tų laikų, kai į Baltijos kelią važiavome senais sovietiniais autobusais ar „Žiguli“, „Moskvič“? Daugeliui ta istorinė diena primena kardelių žiedus žmonių rankose ir užkaitusius automobilių variklius, nes per žmonių minią pasiekti norimą tašką buvo didelis iššūkis.

Panašu, kad šiandien, rugpjūčio 23 d., vanduo automobilių radiatoriuose užvirti neturėtų – laikai pasikeitė, automobilių magistralėje Vilnius–Ryga–Talinas bus mažiau. Tačiau automobilinių renginių gausa šiųmetinis Baltijos kelio minėjimas tikrai rekordinis: elektromobiliu „Tesla Model 3“ viena įkrova Taliną bando pasiekti Mantas Mikuckas ir Dainius Jakas, ekonomiškumo rekordo automobiliu „Peugeot 3008“ Baltijos kelyje siekia žurnalistas Vitoldas Milius.

Rekordinis „Jeep“ klubo renginys

O Lietuvos „Jeep“ klubas surengė rekordinio dydžio kelionę, kurioje dalyvauja daugiau nei 1500 automobilių. Šio penktadienio rytą, šiek tiek po 9 val., startavo rekordinio dydžio akcija: iš Katedros aikštės Vilniuje pajudėjo 30 skirtingų automobilių (nuo naujutėlaičio „Jeep“ iki 1934 m. „Mercedes“).

Kita analogiška automobilių grupė važiuoja iš Talino. Prie abiejų pakeliui pagal iš anksto suderintą tvarką jungiasi kitų miestų dalyviai savais automobiliais, pažymėtais specialiu lipduku. Agentūra „Factum“ turėtų užfiksuoti didžiausios organizuotos automobilių kolonos rekordą.

Pasak Nerijaus Laurinaičio, Lietuvos „Jeep“ klubo vadovo, kolona apie 14 val. turėtų pasiekti Rygą, o 14.30 val. turėtų susitikti nuo Talino atvažiavusius kolegas. Prie šios iniciatyvos prisijungė „Lancia“, „Peugeot“, „Citroen“, „Nissan“, „Alfa Romeo“, „Volkswagen“, „Škoda“, kelių bekelės klubų atstovai ir motociklininkai.

Pats N.Laurinaitis į Baltijos kelią prieš 30 metų važiavo su dėdės „Žiguli“. Tuomet Nerijui buvo 14-ka.

Beje, penktadienį 13 val. iš Vilniaus į Rygą startuos dar viena kolona „Baltijos kelias – tai mes“. Šios iniciatyvos iniciatoriai – Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas.

Patikslinsime, Baltijos kelio 30-čiui skirti automobiliniai renginiai prasidėjo rugpjūčio 18 d., kai į Estiją išvažiavo klubo „Klasika“ 30-100 metų senumo technika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

02:24
01:41
01:01

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas