Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 11d. 07:27

Beribis kauniečių įžūlumas: suniokojo naujai įrengtą žaliąjį plotą

Sunaikinta žalioji zona Kauno Savanorių prospekte
15min skaitytojo nuotr. / Sunaikinta žalioji zona Kauno Savanorių prospekte

Kol vieni kauniečiai džiaugiasi dėl Savanorių prospekte įrengtų naujų dviračių takų, kiti, nusispjovę į gražėjantį miesto veidą, automobilių ratais darko žaliąją zoną. Plotai, kurie ateityje turėtų gatvę puošti, šiandien labiau primena suartą dirvą. Savivaldybės atstovas atskleidė, kad pernai, dėl pažeidimų statant automobilius, nubausta apie 11 tūkstančių pažeidėjų.

„Visai neseniai Savanorių prospekte padarė dviračių ir pėsčiųjų taką, o šalia padarė veją – nežinau ar spėjo žolę pasėti, bet juodžemį išlygino. Na, o dabar viskas išvažinėta, baisu, atrodo, kad niekas nebuvo daryta. Viskas lyg suarta. Vairuotojai tiesiog lipa ant šaligatvio bortelio“, –15min pasakojo netoliese gyvenantis vyras.

Pasak pašnekovo, sutvarkius gatvę sumažėjo automobilių stovėjimo vietų, tačiau toks akiplėšiškas vairuotojų elgesys – kauniečių kultūros veidrodis.

15min skaitytojo nuotr./Sunaikinta žalioji zona Kauno Savanorių prospekte
15min skaitytojo nuotr./Sunaikinta žalioji zona Kauno Savanorių prospekte

„Suniokota vienur daugiau, kitur mažiau, bet iš esmės visas įrengtas Savanorių prospekto žaliųjų zonų plotas, pradedant įvažiavimu iš Geležinio Vilko gatvės ir iki Kalniečių“, – 15min dėstė jis.

Kaunietį stebina ir tai, kad miesto valdžia ir policijos pareigūnai nesiryžta imtis veiksmų. Kyla klausimas, kaip dažnai pažeidėjai sulaukia bausmių ir kaip sutramdyti įžūlius vairuotojus?

Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius 15min teigė, kad situacija yra žinoma. Deja, svarstė jis, vairuotojų sąmoningumas dar nepasiekė tokio lygio, kad tausotume kitų padarytą darbą ir visi, ne tik savivaldybė, rūpintųsi miesto grožiu ir tvarka.

„Pagrindinis dėmesys skiriamas sutvarkytoms miesto infrastruktūros vietoms, tačiau sargų ar patrulių visur nepastatysi. Per 2018 metus už pažeidimus, parkuojant automobilį, nubausta beveik 11 tūkst. vairuotojų, t.y. beveik 1000 per mėn. Jau baigiame išsikovoti, kad elementarios tvarkos būtų laikomasi miesto centrinėje dalyje, pastaruoju metu maksimalus dėmesys skiriamas Savanorių prospektui“, – sakė savivaldybės atstovas.

V.Jurkevičiaus teigimu, neapmokestintų automobilių stovėjimų vietų, Savanorių prospekte, nėra, tačiau mokamų aikštelių bei vietų, kuriose kauniečiai galėtų palikti transporto priemones, yra ne viena.

„Transporto priemonių parkavimas mieste tikrinamas pastoviai, kiekvieną dieną, taip pat ir Savanorių prospekte. Bauda pažeidusiems automobilių parkavimo tvarką pirmą kartą siekia 15 eurų, pakartotinai padarius pažeidimą – iki 90 eurų“, – paklaustas, kokia atsakomybė gresia pažeidėjams, paaiškino V.Jurkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas