Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daliai motociklininkų nereikės iš naujo laikyti vairavimo egzamino

BMW F 800 GT
Gamintojo nuotr. / BMW F 800 GT
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 19 dieną įsigalioję pakeitimai, dėl kurių daliai motociklininkų būtų tekę iš naujo laikyti A kategorijos vairavimo egzaminą, buvo dalinai išspręsti.

Pirmojo šių metų mėnesio viduryje įsigaliojo nauja kategorija - A2. Jai buvo priskirti visi vairuotojai, turintys A kategorijos (leidžiančios vairuoti motociklą) vairuotojo pažymėjimą su galios apribojimu. Iki sausio 19 d. vairuotojai turėjo pasikeisti pažymėjimus į naujus, o nespėjusiems to padaryti būtų reikėję dar kartą laikyti praktinį A kategorijos egzaminą.

Šis motociklininkų pasipiktinimą sukėlęs nutarimas buvo dalinai išspręstas Liberalų sąjūdžio pirmininko, buvusio Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulo iniciatyva. Diskusijoje, kurioje dalyvavo ir Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, „Regitros“, Policijos departamento bei motociklininkų atstovai, buvo prieitas sprendimas, kad praktinį egzaminą reikės perlaikyti tik tiems, kurie sausio 19 d. neturėjo dviejų metų A kategorijos su apribojimais vairavimo stažo. Iš maždaug 8,2 tūkst. į pakitimų pinkles pakliuvusių motociklininkų maždaug 7 tūkst. jų egzamino perlaikyti nereikės.

Naujajai A2 kategorijai priskiriami motociklai, kurių galia neviršija 35 kW, o galios ir masės santykis - 0,2 kW/kg. Nuo sausio 19 d., norint laikyti A kategorijos (leidžiančios vairuoti galingesnius nei 35 kW motociklus) egzaminą, reikalingas dviejų metų A2 kategorijos vairavimo stažas (arba 24 metų amžius).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas