Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 19:55

Dažniausiai užduodami klausimai apie SDK – automobilio savininko deklaravimo kodą: „Regitra“ pateikia atsakymus

Kauno automobilių turgus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno automobilių turgus

Transporto priemonių nuosavybės deklaravimas nuo 2021 m. gegužės 1 d. sietinas su SDK. Įmonė „Regitra“, siekdama geriau informuoti apie savininko deklaravimo kodą, paskelbė dažniausiai užduodamus klientų klausimus ir atsakymus į juos.

1. Kur galiu sužinoti savo SDK?

Sužinoti Jums priskirtą SDK galite tiesiog internetu ČIA.

2. Ketinu pirkti automobilį. Kaip man pasitikrinti, ar pardavėjo pateiktas SDK tikras?

Patikrinti informaciją apie SDK galite ČIA.

3. Ar SDK reikalingas motociklui, priekabai?

SDK reikalingas visoms motorinėms transporto priemonėms ir jų priekaboms. Taigi SDK reikia gauti ir motociklui, ir priekabai.

4. Ką daryti, jei pirkėjas delsia deklaruoti įsigijimą per numatytą laikotarpį?

Šiuo atveju abi pusės yra suinteresuotos deklaruoti sandorį kiek įmanoma greičiau. Pirkėjas tam, kad nuosavybė būtų deklaruota jo vardu, o pardavėjas, jog jam netektų atsakomybė už kito asmens padarytus nusižengimus.

Klientams rekomenduojame apsaugoti savo interesus iš anksto. Pavyzdžiui: galutinai atsiskaityti už automobilį ar atiduoti jo raktelius pirkėjui tik abiem pusėms deklaravus nuosavybės pasikeitimą.

5. Ar gavęs SDK, privalau registruoti transporto priemonę?

Jei dalyvauti viešajame eisme neketinama, automobilis neprivalo būti registruojamas.

Jei ketinama dalyvauti viešajame eisme, tuomet automobilis turi būti įregistruojamas. Atkreipiame dėmesį, kad jei automobilis prieš tai jau buvo registruotas Lietuvoje, tuomet tai reikia padaryti per 10 kalendorinių dienų nuo nuosavybės pasikeitimo deklaravimo. Kitu atveju automobilis bus automatiškai išregistruojamas.

6. Kas atsitiks, jei pardavėjas patvirtins perleidimą, bet pirkėjas transporto priemonės neregistruos ir dalyvaus eisme?

Praėjus 10 kalendorinių dienų po nuosavybės perleidimo patvirtinimo, automobilis yra išregistruojamas ir dalyvavimas eisme nėra galimas. Nesilaikant šios prievolės, gresia administracinė atsakomybė.

7. Jei sandoris sudarytas užsienyje, tuomet man nereikia gauti SDK?

Jei esate Lietuvos gyventojas, visais atvejais įsigydami ir parduodami transporto priemones tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, turite deklaruoti nuosavybės pasikeitimą „Regitroje“. Įsigijimo atveju Jums bus suteiktas SDK, o pardavimo – panaikintas.

8. Ar transporto priemonė, pažymėta prekybiniais numeriais, turi turėti SDK?

Taip, transporto priemonės su prekybiniais numeriais turi turėti SDK, nes jos buvo įvežtos į Lietuvą ir turi savininką arba yra parduodamos Lietuvoje.

9. Kas vyksta su SDK, mirus transporto priemonės savininkui?

Mirus transporto priemonės savininkui, SDK liks galioti tol, kol kreipsis paveldėtojas. Jis pateiks įgijimo deklaraciją ir bus suteiktas naujas SDK.

10. Ar transporto priemonės paveldėtojas turi kreiptis dėl naujo SDK gavimo, jei ketina ją parduoti kitam asmeniui?

Taip, paveldėtojas visais atvejais turi kreiptis dėl nuosavybės fakto pasikeitimo deklaravimo ir gauti naują SDK. Vėliau transporto priemonė gali būti registruojama paveldėtojo vardu arba parduodama kitam asmeniui.

11. Kodėl prieš įvežant automobilį iš užsienio reikia gauti SDK? Ar asmuo galės jį gauti „kirtęs sieną“? Kokios sankcijos?

Tokia sąlyga yra nustatyta Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme.

Savininkas, iki automobilio įvežimo į Lietuvos teritoriją, privalo gauti SDK.

Kontroliuojantys pareigūnai, nustatę pažeidimą, gali taikyti baudą automobilio savininkui už nustatytų reikalavimų nevykdymą nuo 150 iki 300 eurų. Padarius pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų.

12. Jei transporto priemonė įsigyjama lizingu, kas turi gauti SDK? Bankas ar valdytojas?

SDK – savininko deklaravimo kodas, kuris suteikiamas transporto priemonės savininkui. Įsigijus transporto priemonę lizingu, jos savininku tampa bankas/ lizingo bendrovė, o valdytoju – pirkėjas. Taigi, tai reiškia, kad SDK turi gauti bankas/ lizingo bendrovė.

13. Ką daryti, jei transporto priemonė priklauso dviem ar daugiau savininkų? Ar jie gaus vienodą SDK, ar skirtingus?

Bus sukuriamas vienas SDK, tačiau prie kiekvieno įsigijusio (pvz.: pirkėjo, paveldėtojo) bus nurodoma jo nuosavybės dalis pagal įgijimo dokumentuose pateiktą informaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas