Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 26d. 20:09

„Deals on Wheels“: įdomiausi Guinnesso rekordai, kuriems pasiekti buvo reikalingas automobilis

BMW M5
Vida Press nuotr. / BMW M5

Šią savaitę apie automobilius šiek tiek kitokiu kampu. Nepasakosime komplektacijų, modelių ar statistikos. Šį kartą apžvelgsime keletą įdomiausių pasaulio Guinnesso rekordų, kurie buvo pasiekti su automobiliais.

Ilgiausiai pasaulyje trukęs „driftas“. Vairuotojas net aštuonias valandas slydo šonu su visiškai nauju BMW M5. Visa tai buvo atliekama uždaroje žiedo formos trasoje. Kadangi „driftas“ reikalauja didelių apsukų – kuro irgi reikėjo daug, todėl pagrindinė problema šio rekordo siekėjams buvo ta, kad kažkuriuo metu teks papildyti rekordo siekiančio automobilio atsargas.

Tą padaryti teko net penkis kartus. Kuro papildymui buvo sumontuota patogi jungtis, o degalus vežantis automobilis taip pat buvo BMW M5. Atėjus laikui papildyti degalus jis išvažiuodavo į trasą ir susilygindavo su rekordo siekiančiu BMW. Degalai buvo pilami abiems automobiliams slystant šonu.

Ankstesnis ilgiausio „drifto“ rekordas buvo 144 kilometrai, o šį kartą visas išslystas atstumas buvo 374 kilometrai. Rekordas buvo pagerintas daugiau nei du su puse karto.

Tačiau didžiausio išvystyto greičio „drifto“ metu rekordas priklauso jau kitiems. Šį rekordą pasiekė Masato Kawabata – Japonijos „drifto“ čempionas. Jis tai padarė su 1380 arklio galių turinčiu „Nissan GTR“. Jis šonu pradėjo slysti važiuodamas beveik 306 km/val.

2015 metų spalį Guinnesso pasaulio rekordą pasiekė ir keturi mechanikai. Jiems priklauso greičiausiai pakeistų automobilio ratų rekordas. Naudodami tik mechaninius įrankius, automobilį „Ford Focus“ jie pakėlė, pakeitė visus 4 ratus ir nuleido vos per 58,43 sekundės.

„Ford Focus“ jie pakėlė, pakeitė visus 4 ratus ir nuleido vos per 58,43 sekundės

Kaip keistai beskambėtų, bet greičiausiai ketvirtį mylios nuvažiavęs elektra varomas automobilis nėra nei „Tesla“, nei joks kitas žinomas elektromobilių gamintojas. Šis rekordas priklauso BMW E30. Dar vadinamai „chuligankei“. Vienas kroatas sugalvojo išlupti automobilio vidaus degimo variklį ir vietoje jo įmontuoti 440 kWh elektrinį. Šis rekordas buvo pasiektas 2012 metais, o ketvirtį mylios automobilis įveikė per 11,85 sekundės.

360 laipsnių apsisukimo mažiausiame tarpe su automobiliu rekordas priklauso britų automobilių kaskadininkui Alastairui Moffattui. Vairuodamas „Subaru BRZ“ 2016 metų sausį jis sugebėjo automobilį apsukti 2,25 m tarpe. Visa tai jis atliko tarp tikrų automobilių ir prieš gyvą auditoriją. Prieš tai buvęs pagerintas rekordas – 2,5 m.

Asha Rani iš Indijos tapo moterimi savo plaukais sugebėjusia patempti sunkiausią automobilį iki šiol

Na, o pats keisčiausias šįkart rastas rekordas priklauso moteriai. Asha Rani iš Indijos tapo moterimi savo plaukais sugebėjusia patempti sunkiausią automobilį iki šiol. 2016 metų kovą ji savo plaukais tempė autobusą, kurio viduje sėdėjo 32 žmonės. Bendras svoris siekė net 12 216 kilogramų.

Ashai Rani priklauso ir daugiau keistų rekordų. Moteris greičiausiai 25 metrus dantimis nutempė automobilį, pakėlė didžiausią svorį savo akiduobėmis ir dar keletas kitų. Jei mėgstate rekordus – ja verta pasidomėti.

Žmonės sugalvoja netikėčiausių dalykų tam, kad pasiektų pasaulio rekordą. Vieni gerina – kiti kuria naujus. Juk visada smagu būti kažkur įamžintam kaip vieninteliam. Gal verta susimąstyti? Juk kiekvienas esam kažkuo ypatingas. O už pasiektą rekordą dar yra ir atlygis.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas