TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl brokuotos tachografo kortelės autobuso vairuotojas rizikuoja netekti darbo

„Simple Express“ autobusas
„Simple Express“ autobusas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Į GAZAS.LT žurnalistus kreipėsi „Lux Express“ keleivių vežimo kompanijos vairuotojas, kuris pakliuvo į keblią situaciją. Jo turima galiojanti tachografo kortelė staiga nustojo veikti, o norint ją pakeisti nauja vyrui teko apsišarvuoti kantrybe.

Telefonu žurnalistams paskambinęs vairuotojas Arūnas Rapkevičius pranešė, kad norėdamas pasikeisti neveikiančią tachografo kortelę susidūrė su keblumais. 2013-aisiais metais išduota kortelė galioja iki 2018-ųjų, tačiau staiga ji veikti nustojo.

Rašo, kad kortelė negaliojanti, nors ji galioti turi dar ketverius metus.

„Kortelė nėra kažkaip nukentėjusi. Nebuvo jokiame gaisre, nebuvo aplieta kažkuo. Nesubraižyta. Iki šiol ji atliko tas funkcijas, kurias turėjo atlikti. Pastaruoju metu pasikartodavo atvejai, kai įranga kortelės nepriimdavo ir dabar jos nebepriima visiškai. Rašo, kad kortelė negaliojanti, nors ji galioti turi dar ketverius metus“, – teigė Arūnas Rapkevičius.

Norėdamas išspręsti problemą vyras nuvyko į Valstybinės kelių transporto inspekcijos skyrių ir ketino paprašyti, kad galbūt brokuota kortelė būtų pakeista. Čia jis išgirdo, kad už naują kortelę reikės sumokėti 200 litų ir jos laukti kelias savaites.

Gamintojo nuotr./Tachografas
Gamintojo nuotr./Tachografas

Toks pasiūlymas vairuotojo netenkino. Be šio įrenginio, kuris, kaip teigia pašnekovas, sugedo ne dėl jo kaltės, negalima vežti keleivių.

„Aš pinigus jau vieną kartą sumokėjau už penkerių metų galiojimą. Kodėl turiu mokėti ir vėl? Be kortelės aš negaliu važiuoti, negaliu dirbti, negaliu uždirbti pinigų. O tai juk ne dėl mano kaltės“, – sako A.Rapkevičius.

Ilgai varstęs ne vieno Valstybinės kelių transporto inspekcijos kabineto duris vairuotojas galiausiai išsikovojo, kad kortelė jam būtų išduota nemokamai, tačiau tai bus padaryta ne iš karto, o užtruks penkias darbo dienas.

Pirmadienį man jau reikia važiuoti į reisą, bet aš to daryti negaliu.

„Pirmadienį man jau reikia važiuoti į reisą, bet aš to daryti negaliu. Paskambinau savo viršininkui, pasakiau apie problemą ir išgirdau, kad tai mano paties reikalas. Jeigu jau taip nukentėjau, tai nereikėtų kalbėti apie atleidimus iš darbo, papeikimus ar priedų nuėmimus.

VKTI irgi galėtų juk žmogiškiau žiūrėti į problemą. Galėtų leisti važiuoti su neveikiančia kortele tuo atveju, jei žmogus yra užsisakęs naują ir rankoje turi seną. Juolab, kad esama kortelė galioja, tik neveikia dėl broko“, – sako vairuotojas.

A.Rapkevičiaus teigimu, VKTI apie kortelių neveikimo problemą žinojo ir anksčiau. Vairuotojo duomenimis, į panašią situaciją prieš kurį laiką yra patekę ir kiti vairuotojai.

Įmonės nuotr./„Lux Express Group“ autobusas
Įmonės nuotr./„Lux Express Group“ autobusas

GAZAS.LT dėl susiklosčiusios situacijos kreipėsi į VKTI Kelių transporto veiklos reguliavimo skyrių, tačiau penktadienį iki valstybės įmonės darbo dienos pabaigos atsakymo nesulaukėme.

Dėkojame Arūnui Rapkevičiui už informaciją. Jūs taip pat galite prisidėti kudami 15min.lt, nuotraukas ir informaciją siųsdami el. paštu ikrauk@15min.lt arba paspausdami čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas