Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 21d. 12:40

Dešimtajame „IKI Velomaratone“ netrūko intrigos ir originalių dalyvių

Velomaratono akimirka
Edgaro Buiko nuotr. / Velomaratono akimirka

Sekmadienį centrinėse Vilniaus gatvėse riedėjo dviračių entuziastai. Skaičiuojama, jog didžiausios Lietuvoje ir Baltijos šalyse dviračių šventės populiarumas neslopsta ir „IKI Velomaratonas“ pritraukė maždaug 10 tūkstančių žiūrovų bei dalyvių. Renginio organizatorius Benediktas Vanagas teigia, kad tai tik įrodo dviračių kultūros svarbą Lietuvoje ir džiaugiasi susidomėjusių žmonių gausa, rašoma pranešime.

Sportininkų važiavime – dramatiškas finišas

Labai svarbi renginio dalis – profesionalių ir mėgėjų sportininkų lenktynės „CRAMO Sport“ ir „CRAMO Semi-Sport“ važiavime. Tai vienintelis važiavimas, kuriame rungiamasi dėl rezultato, o greičiausieji – apdovanojami.

Šiemet iki pat paskutinio rato nebuvo aišku, kas laimės absoliučioje įskaitoje. Pirmus tris varžovus skyrė vos dešimtosios sekundės dalys, tačiau paskutiniuose metruose į priekį įsiveržęs Darijus Džervus pelnė pergalę. Pats sportininkas po finišo teigė, jog jam padėjo plūstelėjęs adrenalinas išvydus varžovus tiesiojoje į finišą. Darijus pasakojo, jog sukaupė paskutines jėgas ir spurtavo – tai jam ne tik jam atnešė pergalę, bet ir piniginį 300 Eur CRAMO fondą bei kelionę į bet kurią pasirinktą kryptį su „Turkish Airlines“. Absoliuti nugalėtoja moterų grupėje antrus metus iš eilės tapo Ernesta Tubytė.

Mėgėjų važiavimas ir papildomos rungtys

Nors ERGO mėgėjų važiavime dviratininkai ir nelenktyniauja, organizatoriai jiems sugalvojo papildomų užduočių ir apdovanojimų. Originaliausiai apsirengę dalyviai laimėjo „Audimas“ įsteigtus prizus, tad „IKI Velomaratone“ buvo galima išvysti tautiniais ar nuotakos rūbais pasipuošusių dalyvių, kamanių kompanijos ar kitokių gyvulėlių amplua įgavusių dviratininkų. Iš visų dalyvių taip pat buvo renkamas pats jauniausias ir pats vyriausias dviratininkas, o gausiausia komanda, gavo taurę. Šiemet net 236 narius į komandą subūrusi ERGO laimėjo didžiausios komandos prizą, varžovus aplenkdama net kelis kartus.

Istorinis startas ir gražiausias važiavimas

Gražiausiu „IKI Velomaratono“ važiavimu laikomas vaikų, kuriame rieda nuo vos ką tik gimusių vaikučių. Mažieji turėjo įveikti 2,4 km trasą, o kiekvienas jų tapo nugalėtoju ir pasipuošė medaliu. Ta pačia trasa riedėjo jau tradicija tampančio „Terrasport“ mėgėjų važiavimo dalyviai. Jie riedučiais, paspirtukais ir riedlentėmis bei kitomis alternatyviomis sporto, laisvalaikio ir transporto priemonėmis suko ratą Vilniaus centre. Naujas, netradicinis, tačiau dėmesio sulaukęs važiavimas buvo elektriniais paspirtukais. Pirmieji ir istoriniai dalyviai prisidėjo prie elektrinių paspirtukų populiarinimo, saugaus važiavimo propagavimo ir tolerancijos keliuose idėjų.

Ištroškę riedėjimo žiūrovai

Žiūrovus ir dalyvius stebino ir „IKI Velomaratono“ miestelis, pasitikęs dar didesniu skaičiumi pramogų, paslaugų bei socialinių iniciatyvų.

ERGO, skelbusi akciją „Įžiebk dviratį“, pritraukė per 1000 dalyvių. Akcijos metu buvo atkreipiamas dėmesys į dviratininkų matomumą naktį ir skatinama pasirūpinti šviesą atspindinčiais elementais bei tinkamai sureguliuotais dviračių žibintais. Na o riedėjimo išsiilgę dviračių entuziastai pedalus galėjo minti ne tik trasoje – „Velonova“, IKI ir „Audimas“ palapinėse laukė iššūkiai ant dviračių simuliatorių. Virtualių bei kvapą gniaužiančių patirčių parūpino ir CRAMO, siūliusi į 25 m aukštį pakilti virtualiu keltuvu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:43
01:56
00:12

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas