TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudikai: automobiliai saugomi labiau nei vaikai

Jauna mama Agnė, savo sūnelį Armandą vežiojanti specialioje kėdutėje, džiaugėsi, kad judrus vaikas labai ramiai joje sėdi.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Speciali kėdutė vaikui
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, beveik kas penktas pernai keliuose sužeistas žmogus buvo vaikas (iš 4328 sužeistų asmenų 834 buvo vaikai). Šių metų pirmąjį ketvirtį vaikai sudaro apie septintadalį visų sužeistųjų (88 vaikai iš 629 sužeistų asmenų). „PZU Lietuva“ ekspertai teigia, kad vaikams būtų padaryta mažiau žalos, jei vairuotojai skirtų daugiau dėmesio vežamų vaikų saugumui.

„Eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų dalis yra nedovanotinai didelė. Deja, vaikai dažniau sužalojami dėl suaugusiųjų kaltės, o ne dėl savo neapdairumo. Šiemet ypatingą dėmesį norėtume atkreipti į mažųjų keleivių saugumą automobilyje, tai pabrėžiame ir rinkdami drausmingiausius šalies vairuotojus. Vairuotojai neretai neįvertina, kokią didelę įtaką sveikatai ir gyvybei gali padaryti vien tinkamai užsegti saugos diržai“, – sako „PZU Lietuva“ asmens rizikų vyriausioji ekspertė Gitana Beinorienė.

G.Beinorienė mano, kad šalyje dėmesys vaikų saugumui yra itin mažas. „Esame pratę saugoti ir drausti turtą, ypač daug dėmesio skiriame savo automobiliams – juos draudžiame nuo visų įmanomų įvykių. O štai vaikai, jų sveikata ir gyvybė Lietuvos gyventojams toli gražu nėra tarp prioritetų. Tarp visų  „PZU Lietuva“ nelaimingų atsitikimų draudimu apdraustų asmenų vaikai sudaro apie 37 proc. ir per paskutinius kelerius metus šis rodiklis pasikeitė vos keliais procentais. Kol kas tėvai nelinkę vaikų sveikatos saugoti nuo galimų nelaimių taip, kaip saugo savo materialinį turtą“, – teigia  Gitana Beinorienė.

Šalyje dėmesys vaikų saugumui yra itin mažas.Ji mano, kad turimi duomenys liudija apie vis dar žemame lygyje išliekančią asmens saugumo kultūrą. Kaip patvirtinimą ekspertė pateikė statistiką, kad tik 5 proc. vairuotojų, sudarydami privalomojo civilinės atsakomybės draudimo sutartį, apdraudžia ir save bei keleivius nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykio metu. Be to, besidraudžiantis privalomuoju vairuotojo civilinės atsakomybės draudimu vairuotojas dukart dažniau papildomai įsigyja kasko draudimą negu draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.

„Sprendžiant iš turimų duomenų  atrodytų, kad automobiliui padaryti nuostoliai Lietuvos vairuotojams yra kur kas svarbesni nei žala vežamų žmonių sveikatai ir gyvybei. Vis dėlto tarp sužeistųjų per avarijas trečdalį sudaro lengvųjų automobilių keleiviai – tai yra žmonės, kurie neturi jokios įtakos eismo įvykiui ir yra visiškai priklausomi nuo vairuotojų sukuriamos situacijos kelyje. Dar labiau priklausomi yra vežami vaikai, kurių likimą neretai nulemia suaugusiojo pastangos tinkamai vežti vaiką automobilio saugos kėdutėje. Didesnis dėmesys vaiko saugumui leistų išvengti daugelio skaudžių padarinių“, – teigia Gitana Beinorienė.

Draudimo ekspertė pabrėžė, kad per metus jos atstovaujama draudimo bendrovė užfiksavo beveik 600 įvykių, kuriuose nukentėjo vaikai, o vidutinė išmoka vaikui sudarė apie 425 Lt. Didžiausia praėjusiais metais „PZU Lietuva“ išmokėta draudimo išmoka vaikui sudarė 21 300 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas