Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviratininkų saugumas bei kultūringos elgsenos propagavimas – merų rankose

Dviračių tako kultūros manifestas
Organizatorių nuotr. / Dviračių tako kultūros manifestas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Prieš metus „Velomaratone” daugiau kaip 800 asmenų pasirašytas „Dviračių tako kultūros manifestas“ keliauja į svarbiausių Lietuvos miestų asmenų rankas.

Dviratininkų saugumą, kuris neatsiejamas nuo kultūringo ir mandagaus važiavimo, deklaruojantis dokumentas įteiktas šešiasdešimčiai miestų merų. Tuo pasirūpino saugaus eismo ambasadorius bei didžiausios Baltijos šalyse dviračių šventės organizatorius Benediktas Vanagas.

Draudimo bendrovės ERGO inicijuoto manifesto tikslas – atkreipti pačių dviratininkų dėmesį į saugumą. Tai pirminė priemonė, kuri gali užkirsti kelią nesusipratimams tarp dviratininkų ir kitų eismo dalyvių bei sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių. Manifestas skatina kiekvieną dviratininką būti saugaus eismo ambasadoriumi, laikytis kelių eismo ir saugumo taisyklių, gerbti save ir kitus eismo dalyvius. Miestų vadovams tai – raginimas atkreipti dėmesį į dviračių takų infrastruktūrą.

Organizatorių nuotr./Dviračių tako kultūros manifestas
Organizatorių nuotr./Dviračių tako kultūros manifestas

Pirmiesiems iš rankų į rankas „Dviračių tako kultūros manifestus“ B.Vanagas įteikė Jonavos, Zarasų ir Vilniaus miestų merams.

„Vilnius yra atviras ir draugiškas visiems eismo dalyviams, bet tik mandagiai elgdamiesi vieni su kitais miesto gatvėse patirsime tikrąjį kelionės džiaugsmą. „Dviračių tako kultūros manifeste“ būtent apie tai ir kalbama. Naudodamasis proga noriu pasidžiaugti, kad mes Vilniuje jau nemažai pasistūmėję su dviračių takų plėtra – šių takų mieste per artimiausius porą metų atsiras kur kas daugiau, o 90 procentų vilniečių galės lengvai pasiekti gerą dviračių taką ne tolesniu nei vieno kilometro atstumu nuo savo namų ar darbo”, – dėdamas parašą ant manifesto kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Organizatorių nuotr./Dviračių tako kultūros manifestas
Organizatorių nuotr./Dviračių tako kultūros manifestas

B.Vanagas pabrėžia, kad šalies keliuose dviratis vis dar nėra visavertis eismo dalyvis, todėl neišvengiama skaudžių eismo nelaimių. Dviratininkų bendruomenė pati turi šviesti kitus eismo dalyvius, kaip kartu išsitekti kelyje, važinėti kultūringai ir saugiai. Norint, kad dviratis būtų pripažintas lygiateise transporto priemone, privaloma ja važiuoti taip, lyg vairuotume automobilį.

„Pernai ERGO inicijuotas ir „Velomaratono“ metu dviratininkų bendruomenei pristatytas „Dviračių tako kultūros manifestas“, kurio simboliu tapo šviesą atspindinčios peteliškės, sulaukė didelio dviračių sporto mylėtojų palaikymo. Džiaugiamės, kad tokios iniciatyvos estafetė iš sostinės perduodama ir kitoms Lietuvos savivaldybėms, kurios atkreips vietinių dviratininkų dėmesį į saugumą ir skatins laikytis kelių eismo taisyklių. Įsipareigojimas atsakingai keliauti dviračiu gali sumažinti ir nelaimingų atsitikimų skaičių ar net išsaugoti gyvybę”, – sako „ERGO Insurance SE“ Lietuvoje generalinis direktorius Saulius Jokubaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas