Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 24d. 20:25

Eros pabaiga – Vilniuje nebeliks ant šaligatvių nupaišytų dviračių juostų

Vilniuje netrukus nebeliks ant šaligatvių nupieštų dviračių takų linijų
„Susisiekimo paslaugos“ nuotr. / Vilniuje netrukus nebeliks ant šaligatvių nupieštų dviračių takų linijų

Tai galima laikyti tam tikros eros pabaiga – Vilniuje išnyksta ant šaligatvių nupaišytos dviračių juostos. Nors mieste kai kur dar galėsite aptikti baltais dažais šaligatvyje nudažytas linijas bei dviračiu simbolius, tačiau tai tik paskutiniai fragmentai, kurie artimoje ateityje išnyks išsprendus sudėtingesnių gatvių infrastruktūros klausimus.

Senieji „dviračių takai“ – linijomis paženklintos juostos šaligatvyje – ne tik sudarė prielaidas nereikalingiems konfliktams tarp dviratininkų ir pėsčiųjų, bet ir tikrai neatitinka šių dienų dviračių infrastruktūrai keliamų kokybės standartų.

„Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Tokie dviračių takai Vilniuje greit liks tik prisiminimas
„Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Tokie dviračių takai Vilniuje greit liks tik prisiminimas

Siauri šaligatviai buvo dalinami perpus, todėl vietos nepakakdavo nei pėstiesiems, nei dviratininkams. Nuo šiol šaligatviai grįžta pėstiesiems, kuriems nebereiks nerimauti dėl šalia manevruojančių dviratininkų.

Nors prireikė nemažai laiko, kol buvo prieita prie geriausių sprendimų kokybiškam tokių „pieštinių“ takų šalinimui, tačiau su tuo galiausiai susitvarkyta. Visą mėnesį plušėję darbininkai ištrynė daugiau nei 15 km ženklinimo.

Nuo šiol šaligatviai grįžta pėstiesiems, kuriems nebereiks nerimauti dėl šalia manevruojančių dviratininkų.

Minantiems dviračius primename, kad važiuoti dviračiu šaligatviu ir toliau galima, tai darant bendrame sraute kartu su pėsčiaisiais, arba, priklausomai nuo gatvės kategorijos ir apkrovimo, gatvės važiuojamąja dalimi kartu su automobiliais.

„Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Šaligatviai vėl bus pirmiausia skirti pėstiesiems
„Susisiekimo paslaugos“ nuotr./Šaligatviai vėl bus pirmiausia skirti pėstiesiems

Taip pat bus tęsiamas naujų aukštus kokybės standartus atitinkančių dviračių takų tiesimas. Iki 2023-iųjų jie bus sujungti į vientisą nenutrūkstantį tinklą. Senus „pieštinius“ takus, kur nebus galimybės nutiesti naujo, raudono asfalto tako, pakeis ramaus eismo zonos.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

04:43
06:31
04:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas