Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

F-1 lenktynininko patarimai – kaip žiemą suvaldyti automobilį ir nenulėkti nuo kelio

Lauke darosi vis drėgniau ir šalčiau. Kai kurios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, jau sulaukė pirmųjų snaigių. Žiema spėjo parodyti akivaizdžių įspėjamųjų ženklų, taigi pats metas jai pasiruošti. Didžiausias padangų gamintojas „Bridgestone“ su malonumu pateikia keletą patarimų, kaip užtikrinti saugumą ir puikų automobilio valdymą važiuojant žiemiškais keliais.
Vairavimas žiemą
Vairavimas žiemą / „Bridgestone“ nuotr.

Žiemos keliai gali būti labai neramūs ir pavojingi. Mažesnis sukibimas reiškia ilgesnį stabdymo kelią, silpnesnę automobilio kontrolę, sudėtingesnį valdymą ir didesnę avarijų tikimybę. Kadangi žiemai įsibėgėjus keliai tampa dar ekstremalesni ir mažiau nuspėjami, naudoti tinkamas padangas yra svarbiau negu bet kada.

Patarimai vairuotojams žiemą

Buvęs „Formulės 1“ pilotas Stefano Modena dalijasi savo patarimais vairuotojams.

„Vairavimas žiemą yra tai, kam privalo pasiruošti visi. Neužtenka vien tik išsirinkti tinkamas padangas. Vairuotojo elgesys taip pat yra labai svarbus, nes būtent jam reikia suprasti įvairias žiemos sąlygas ir prisitaikyti prie jų. Todėl labai svarbu atšalus orams paruošti ne tik savo transporto priemonę, bet ir pasiruošti patiems“, – vairuotojas – bandytojas Stefano Modena.

Štai keletas Stefano Modenos patarimų žiemai:

  • Patikrinkite sukibimą. Kadangi kelių būklė gali labai greitai ir radikaliai pasikeisti, svarbu reguliariai pasitikrinti, kokio sukibimo galite tikėtis, jeigu jums reikia staigiai stabdyti. Pasikeitus sąlygoms kelyje, švelniai kelis kartus spustelkite stabdžio pedalą ir pasitikrinkite kaip padangos sukimba su kelio danga.

 

  • Manevruokite etapais. Norėdami įveikti posūkius apsnigtame ar apledėjusiame kelyje, stabdymo procesą suskaidykite į keletą mažesnių etapų. Prieš pasukdami pirmiausia sustabdykite automobilį tiesiame kelyje. Tuomet palaipsniui sukite, atsargiai vos spausdami greičio pedalą. Tokiu būdu jūs neprarasite sukibimo ir posūkius įveiksite saugiau.

 

  • Pamirškite apie pastovaus greičio palaikymo kontrolę. Kai kelias padengtas ledu ar sniegu, jums reikia nuolatos reguliuoti greitį, atsižvelgiant į kelio būklę. Taigi išjunkite „autopilotą“, kad galėtumėte bet kada spustelėti greičio ar stabdžių pedalą ir neprarastumėte budrumo.

 

  • Jeigu nėra būtina, nevairuokite. Jeigu oras atrodo per daug klastingas, palikite automobilį namuose. Nieko nėra svarbiau už jūsų ir jūsų artimųjų saugumą.

Žieminių padangų privalumai

Tiek medžiagos, iš kurių gaminamos žieminės padangos, tiek jų rašto dizainas yra geriau pritaikytas žiemos sąlygoms bei gali pasiūlyti kur kas didesnį saugumą, geresnį sukibimą ir stabilesnį valdymą, važiuojant apsnigtu, apledėjusiu, šlapiu, užšalusiu ar patižusiu sniegu padengtu keliu.

Žieminės padangos yra pagamintos iš medžiagų, kurios išlieka minkštos ir lanksčios net esant žemai temperatūrai. Protektoriaus dizainas, pasižymintis tankesnėmis lamelėmis ir mažais grioveliais sukuria „krašto efektą“ ir užtikrina geresnį sukibimą važiuojant sniegu ir ledu.

Tiek vidiniai, tiek nepriklausomi išoriniai testai įrodė, kad važiuojant sniegu su vasarinėmis padangomis stabdymo kelias gali būti beveik tris kartus ilgesnis, negu važiuojant su žieminėmis.

Tačiau netgi esant ne tokioms ekstremalioms sąlygoms, žieminės padangos gali pasiūlyti žymiai greitesnę reakciją į vairo pasukimus, tikslumą ir geresnį valdymą, negu vasarinės. Štai kodėl rekomenduojama keisti vasarines padangas žieminėmis dar neprasidėjus tikrai žiemai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius