Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 15:04

Gatvių remonto sezonas: Vilniuje pradedama nuo viadukų

Tvarkomas viadukas Karoliniškėse.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tvarkomas viadukas Karoliniškėse.

Vilnius šiemet gatvių remonto darbų sezoną pradėjo nuo viadukų. Pirmasis – Sausio 13-osios gatvėje virš Laisvės prospekto. Be jo šiemet žadama tvarkyti A.P.Kavoliuko g. (virš Laisvės pr.), Savanorių pr. ir Vaduvos g. jungiantį, Laisvės pr.-Geležinio Vilko g.-Savanorių pr. transporto mazgo, Nemenčinės pl.-Antakalnio g. viadukus. Tiesa, kapitalinių remontų niekur nebus.

Atšilę orai lėmė, kad miestų gatvėse vis dažniau bus trikdžių vairuotojams – darbo imasi kelininkai.

Vilniaus savivaldybė šiemet duobių lopymui yra numačiusi skirti 25 mln. Lt, iš viso sutvarkyti daugiau nei 200 gatvių, o vienos duobės, kurios plotis – 1 m, o ilgis – 2 m, užlopymas su freza miestui kainuoja 218 Lt.

Darbai vyks visoje sostinėje, kad netrukdytų eismui, tikimasi dirbti savaitgaliais ir vakarais. Vilnius suskirstytas į penkias zonas – šiaurinę, rytinę, pietinę, vakarinę ir centrinę.

Remontai jau pradėti. Važiuojantys viaduku šalia televizijos bokšto virš Laisvės pr. kelias dienas privalo sulėtinti automobilius ir tenkintis viena eismo juosta. Anot savivaldybės Statinių skyriaus vedėjo Arūno Visocko, viadukas Sausio 13-osios g. yra reprezentacinė miesto vieta, kuria daugybė turistų, miesto svečių važiuoja prie bokšto.

„Be to, tai ir Sausio 13-osios atminimo vietos. Kadangi danga, o ypač kelio bortai, visiškai nusidėvėję, deformaciniai viaduko pjūviai leido vandenį, buvo nuspręsta remontuoti. Atliekant darbus bus pakeisti kelio bortai, įrengta nauja kelio danga, deformaciniai pjūviai, sumontuoti nauji turėklai“, – aiškino A.Visockas.

Šiam viaduko remontui lėšų skirta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, preliminari darbų kaina siekia 400 tūks. Lt.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tvarkomas viadukas Karoliniškėse.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tvarkomas viadukas Karoliniškėse.

Darbininkų sulauks ir kiti Vilniaus viadukai. Bortus ketinama remontuoti ir kitame viaduke virš Laisvės pr. Karoliniškėse – A.P.Kavoliuko gatvėje, Nemenčinės pl. ir Antakalnio g. viaduke.

Bortai ir turėklai turėtų būti pakeisti ir Savanorių pr. bei Viaduko g. viadukui, Laisvės pr.-Geležinio Vilko g. ir Savanorių pr. transporto mazge (vadinamajame Gerosios Vilties žiede).

Kiek ketinama naujai išasfaltuoti gatvių ir jų atkarpų, kol kas nepaskelbta. Pernai Vilniuje ištisinio asfaltavimo būdu sutvarkytos 42 gatvės ir įvairių gatvių atkarpos, kurių bendras ilgis siekia beveik 18 km, o plotas – 130 tūkst. kv. m. Iš visų tvarkytų gatvių ilgiausia buvo Pramonės gatvė, esanti Naujojoje Vilnioje – beveik 1,7 km ilgio atkarpa. Daugiau nei po kilometrą išasfaltuota ir Švitrigailos, Balžio, Agrastų, Švitrigailos gatvėse.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tvarkomas viadukas Karoliniškėse.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tvarkomas viadukas Karoliniškėse.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas