Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Geriausias Lietuvos vairuotojas 2011“. Nuostatai

Rinkimų akimirka
Organizatorių nuotr. / Rinkimų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Geriausias Lietuvos vairuotojas 2011“ metų rinkimai, kaip ir praėjusių metų, negali vykti bet aiškių nuostatų. Siūlome su jais susipažinti prieš registraciją.

1. Konkursą rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas, su partneriais: Lietuvos Susisiekimo Ministerija, VĮ „Regitra“, „Toyota“ bei „Good Year“.

2. Konkurse gali dalyvauti tik tie vairuotojai, kurių vairavimo stažas siekia ne mažiau kaip 3 metus ir turintys galiojančius vairuotojų pažymėjimus bei nuosavus arba jų eksploatuojamus automobilius.

3. Konkurso rengėjai pasilieka teisę finale neleisti dalyvauti vairuotojui, kuris anketoje pateikė neteisingus duomenis apie save, arba neinformavo organizatorių apie padarytus grubius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

4. Į konkursą nepriimami dalyviai, padarę itin stambius KET pažeidimus (vairavimas išgėrus, atimta teisė vairuoti ir pan.).

5. Į konkursą patenka tik tie vairuotojai, kurie užpildė anketas ir teisingai atsakė į pateiktus klausimus interneto tinklapyje www.gazas.lt.

6. Konkurso rengėjai, esant dideliam dalyvių skaičiui, pasilieka teisę atrinkti 30-50 kandidatų į kiekvieną atrankinį turą.

7. Konkurso metu vykdomi trys atrankiniai turai – rugsėjo 17, rugsėjo 24 ir spalio 1 dienomis.

8. Kiekvieną atrankinį turą sudaro šie etapai – teorinė dalis bei figūrinio vairavimo varžybos.

9. Teorinės dalies metu dalyviams reikia atsakyti į 30 organizatorių pateiktų klausimų. Atsakymams yra skiriama 20 minučių. Už kiekvieną neteisingai atsakytą klausimą skiriama 5 sekundžių bauda. 15 dalyvių geriausiai išlaikiusių teorinį egzaminą toliau dalyvauja konkurse.

10. Antrasis etapas – figūrinio vairavimo rungtis „Toyota“ automobiliais. Su pateikta trasa galima susipažinti tik ją apeinant pėsčiomis. Trasa įveikiama tik po vieną kartą. Už kiekvieną kliudytą kūgelį skiriama 10 sek. bauda. Už nepilną įvažiavimą į garažą skiriama 10 sek. bauda. Pilnas įvažiavimas į garažą įvykdomas tuomet, kai automobilio abu išoriniai ratai yra už linijos, žyminčios garažo ribą. Kertant rungties finišo liniją būtina įveikti bazės taisyklę, t.y. automobilio priekinė ir galinė ašis turi apžergti starto finišo liniją. Jeigu bazės taisyklė neįvykdoma, dalyviui skiriama 10 sek. bauda. Sąmoningas nepilnas įvažiavimas į garažą laikomas trasos nevykdymu. Jeigu trasa įveikiama ne pagal schemą, tai traktuojama kaip trasos nevykdymas, o dalyviui skiriamas vidutinis važiavimo laikas, pridėjus 20 sek.

11. Bendras kiekvieno dalyvio rezultatas nustatomas susumavus visose rungtyse pasiektus rezultatus.

12. Iš kiekvieno atrankinio etapo į finalą patenka po 7 geriausiai pasirodžiusius dalyvius.

13. Kiekiename etape yra skaičiuojama moterų įskaita. Jos nugalėtoja patenka į finalą nepriklausomai nuo bendros įskaitos rezultatų. Finaliniame etape išrenkama Geriausia Lietuvos vairuotoja.

Finalinis etapas bus surengtas spalio 2 dieną, Vilniuje.

14. Organizatoriai pasilieka teisę iš anksto neskelbti finalinio etapo rungčių. Finaliniame etape galioja visos aukščiau išvardintos taisyklės.

15. Konkurso įskaitoje negali dalyvauti Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai, jų šeimos nariai.

16. Visi finalinio etapo dalyviai apdovanojami diplomais, o pirmųjų 3 vietų nugalėtojai – vertingomis dovanomis – nugaltėojui tenka kelionė į 2012-ųjų metų Ženevos automobilių saloną, o visiems trims prizininkasm „Good Year“ padangos.

Specialus prizas teikimas Geriausiai Lietuvos vairuotojai. Geriausias Lietuvos vairuotojas apdovanojamas Susisiekimo Ministro taure.

Baudos.

I dalis. Teorija. Neteisingas atsakymas - 5 sek.
II dalis. Praktinis važiavimas. Kūgelio, borto kliudymas - 10 sek. Nepilnas įvažiavimas į garažą - 10 sek. Bazės neįvykdymas - 10 sek.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas