Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 23d. 10:38

„Geriausio Lietuvos vairuotojo“ konkurse šeimininkų garbę apgynė klaipėdiečiai

Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr. / Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje

Šeštadienį ir sekmadienį Tauragėje bei Klaipėdoje vyko dvylikus metus paeiliui Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamo konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2013“ trečiojo bei ketvirtojo etapų batalijos.

Kai pirmąjį atrankos turą laimėjo vilnietis Justas Eimontas, antrąjį – kaunietis Audrius Sinkevičius, o Tauragėje varžovams vėl nepaliko vilčių sostinės atstovas, nuolatinis šių konkursų dalyvis Kęstutis Taškūnas, mažai kas abejojo, jog ir ketvirtąjį etapą uostamiestyje laimės ne vietinis, o atvykėlis.

Tačiau klaipėdiečiai pirmieji šiemetiniame konkurse sulaužė bebaigiančias nusistovėti tradicijas, o čia labiausiai džiaugėsi geriausių rezultatų pasiekę ne tik etapo nugalėtojas Tomas Šilgalis, bet ir dar du klaipėdiečiai, okupavę visą nugalėtojų garbės pakylą – antrąją vietą iškovojęs Tomas Kuprys ir trečias likęs Tomas Janauskas.

Žiūrovai ir buvę varžovai, konkurso dalyviai nuoširdžiai plojo ne tik trims Tomams, bet ir ketvirtąją vietą užėmusiam kretingiškiui Mindaugui Viskontui bei penktajam likusiam ir kartu paskutinį kelialapį į konkurso finalą laimėjusiam dar vienam uostamiesčio atstovui Vytautui Vaivadai.

Klaipėdoje varžėsi ir keturios dailiosios lyties atstovės, kurios galėtų papuošti ne tik šį profesinį, tačiau ir bet kurį gražuolių konkursą. Teorijos ir automobilizmo istorijos teste geriausias žinias pademonstravo Asta Gelžinytė, nuo jos labai nedaug atsiliko Regina Martinkutė, tačiau suvedus galutinius rezultatus konkurso organizatoriai kelialapį į renginio finalą įteikė Mildai Skirkaitei.    

Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje

Milda nebuvo tokia greita slalomo trasose tiek vairuodama „Toyota Corolla“, tiek „Toyota RAV 4“, tačiau būsimoji moterų įskaitos laimėtoja darė viską preciziškai tiksliai ir neužsidirbo nė vienos baudos sekundės, ko neišvengė jos varžovės.

Be Mildos konkurso finale varžysis ir dar viena klaipėdietė – Džiuginta Viršilaitė, kuri tokią teisę iškovojo šeštadienį vykusiose atrankos varžybose Tauragėje. Čia be jau minėto nugalėtojo K. Taškūno į prizininkų penketą pateko, o kartu ir teisę varžytis finale iškovojo tauragiškis Tautvydas Beišys, šilališkis Gediminas Radavičius ir tauragiškiai Vaidotas Mockus ir Tomas Raulinavičius. 

Dažnam gali kilti klausimų, kodėl zonose varžosi ir laimi sostinės ar Kauno atstovai? Stebėtis tuo nederėtų, nes jau dvylikti metai rengiamas geriausiojo vairuotojo konkursas be organizacinių naujovių kasmet keičia ir varžybų geografiją, kad renginį galėtų stebėti ir jame dalyvauti kuo daugiau žmonių. Be to, šiemet atrankinės varžybos nerengiamos nei sostinėje, nei Kaune, todėl didžiausių miestų atstovai, norintys kelti profesinį meistriškumą ir vairuoti saugiau ir kurių šiuose konkursuose dalyvauja daugiausia, priversti savo sugebėjimus demonstruoti kitur.  

Tauragėje laimėjusio atrankos varžybas K. Taškūno, kuris kol kas iš visų keturių jau įvykusių etapų dalyvių mažiausiai klydo spręsdamas teorines užduotis, nuomone šių renginių lygis kasmet pastebimai kyla, o jo nauda abejoti nedera net labiausiai patyrusiam.

Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje

Klaipėdoje daugelis konkurso dalyvių nesunkiai atpažino prieš keletą metų Lietuvą Europos ralio kroso trasose garsinusį plungiškį Martyną Padgurskį ir iš anksto kėlė prieš jį kepurę. Tačiau šios atrankos varžybos didžiausia staigmena tapo pačiam Martynui, kai virtuoziškai automobilį valdantis plungiškis vieną kliūtį apvažiavo ne iš tos pusės, ir ši klaida jam užkirto kelią į išganingąjį finalininkų penketą.

Už finalo borto liko ir pernykštis Klaipėdos etapo laimėtojas Edgaras Liepa, kuris ir šiemet stebino daugelį varžovų vairuodamas automobilį basas, tačiau jo pamėgtas ritualas sekmadienį klaipėdiškiui nepadėjo. Edgaras trasoje buvo kiek per lėtas su „Toyota RAV 4“ ir liko tik dešimtas.

Į finalą neprasibrovė ir dar vienas nuolatinis šių konkursų dalyvis ir prizininkas Kęstutis Speičys, nors po dviejų rungčių jis buvo trečias ir nuo antroje vietoje buvusio varžovo jį skyrė daugiau nei trapus 0.03 sek. intervalas.

Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio vairuotojo rinkimai Klaipėdoje

Tokie pavyzdžiai bene iškalbingiausiai byloja, jog konkurso lygis kyla, kinta buvę autoritetai, kai pripažintus lyderius keičia jaunimas, turintis daug sveikų ambicijų.  

Paskutiniojo atrankinio etapo varžytuvės šeštadienį, rugsėjo 28 d., 12.00 val. vyks Radviliškyje, geležinkelio stotyje prie paminklinio garvežio, o renginio superfinalas, kuriame paaiškės konkurso nugalėtojas ir prizininkai, rugsėjo 29 d., sekmadienį, 12.00 val. bus surengtas Jonavoje, Sąjūdžio aikštėje. 

Kautis konkurso finale – jau savaime nemaža garbė, tačiau pasivaržyti dėl čempiono laurų verta ir dėl labai pragmatiškos priežasties. Konkurso nugalėtojų ir prizininkų laukia ne tik įspūdingi prizai - Susisiekimo ministro ir Lietuvos žurnalistų autoklubo taurės, bet ir tokios praktiškos bei egzotiškos dovanos kaip kelionė į Ženevos automobilių saloną, duris atversiantį 2014 m. kovą, savaitgalis su naujausiu „Toyota“ automobiliu, specialūs „Toyota GT 86“ bandymai Piarnu (Estija) lenktynių žiede ir kitos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas