Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausiojo vairuotojo paieškos persikelia į Vilnių

„Geriausias Lietuvos vairuotojas“ konkurso atrankos etapas Klaipėdoje
Roberto Riabovo/greenlight.lt nuotr. / „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ konkurso atrankos etapas Klaipėdoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį, spalio 1d., Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamo konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ trečiojo turo varžytuvės vyks Vilniuje, prie Lentvario gatvėje įsikūrusio „Regitros“ filialo. Ta proga varžybų spaudos centras mintimis apie renginį paprašė pasidalinti valstybės įmonės „Regitra“ generalinį direktorių Dalių Prevelį

„Šiemet jau dešimtą kartą pamečiui surengtą konkursą „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ vertinu tik teigiamai. Džiugu, kad jis prigijo ir kasmet tampa vis populiaresnis. Tokius renginius reikėtų tik skatinti, nes geriausio vairuotojo ar panašūs konkursai ne tik priverčia daugelį vairuotojų tobulėti, bet ir užkamšo vairavimo mokyklų, mokytojų ir instruktorių darbo spragas, - įsitikinęs D. Prevelis. - „Regitros“ darbuotojai aktyviai dalyvauja konkurse ne tik rengdami klausimus konkurso dalyviams, bet ir padėdami pravesti atskirus renginio etapus, vykstančius mūsų filialuose.

Kita vertus, formuodami teorines užduotis konkurso dalyviams nesistengiame apsiriboti tik grynai teoriniais klausimais, - tokiais, kaip būsimųjų vairuotojų egzaminų užduotyse, o parinkdami juos turime tikslą formuoti platesnį konkursantų akiratį, žinias, stengiamės paskatinti labiau domėtis technikos pažanga, eismo kultūra, pagaliau ekologijos klausimais.

Per daugelį metų, egzaminuodami būsimuosius vairuotojus, sukaupėme nemenką patirtį ir gerai žinome jų parengimo ir pasirengimo lygį. Deja, parengties vairuotojų mokyklose kokybė nėra labai aukšto lygio, todėl netenka stebėtis, kad egzaminus iš pirmo karto išlaiko tik apie 40 procentų norinčiųjų.

Kodėl taip yra, netenka ilgai ieškoti. Mokyklų, rengiančių vairuotojus, yra daug ir tarp jų jaučiama nemenka konkurencija. Deja, šiuo atveju nieko gero neduodanti. Norintieji gauti vairuotojo pažymėjimą ieško kur pigiau ir greičiau, o pigi prekė - nevisuomet paklausi ir kokybiška. Todėl daug mokyklų, pigindamos sąnaudas, gana lengvai išduoda kursų baigimo pažymėjimus, o toliau – kapanokis pats ir kaip nori.

Mano nuomone atėjo metas, kad mokyklose vairuotojų rengimo kaina turėtų būti fiksuota ir visur vienoda. Be abejo, būtina nustatyti ir ką turėtų jose gauti būsimieji vairuotojai už šią kainą.

O kai to nėra belieka tik džiaugtis, kad bent mažą dalį spragų vairuotojų rengimo bei jų kvalifikacijos kėlimo srityje sėkmingai užkamšo tokie renginiai, kaip „Geriausiojo Lietuvos vairuotojo“ konkursas bei padėkoti jų rengėjams ir palinkėti jiems ir toliau nenuleisti rankų“, - sako D. Prevelis.

Organizatorių nuotr./Darius Prevelis
Organizatorių nuotr./Darius Prevelis

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas