Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 18d. 17:44

„Grinda“ atsikratė prabangaus buvusio direktoriaus Algimanto Vilūno visureigio

„Toyota Land Cruiser“, kuriuo už bendrovės „Grinda“ pinigus naudojosi buvęs direktorius Algimantas Vilūnas
15min.lt nuotr. / „Toyota Land Cruiser“, kuriuo už bendrovės „Grinda“ pinigus naudojosi buvęs direktorius Algimantas Vilūnas

Vilniaus savivaldybė valdoma bendrovė „Grinda“ bando apsišluoti savo kieme ir atsikratyti ne itin malonaus buvusio direktoriaus Algimanto Vilūno palikimo. Pasibaigus metams bendrovė pagaliau galėjo atsikratyti prabangaus visureigio „Toyota Land Cruiser“, kuriuo naudojosi A.Vilūnas ir kurio nuoma bei draudimas „Grindai“ kainavo ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.

Tai, kad buvęs ilgametis „Grindos“ direktorius A.Vilūnas važinėja prabangiu visureigiu, dar 2015 metų lapkričio 9 dieną paskelbė tuometinė Vilniaus tarybos narė, dabar – parlamentarė Aušra Maldeikienė.

„Prabangiais automobiliais važinėja ir kai kurių kitų įmonių, kurioms stinga apyvartinių lėšų, vadovai. UAB „Grinda“ vadovai A.Viliūnas ir V.Grosmanas naudojasi lizingu įsigytais naujais, 2013 ir 2015 metais pagamintais automobiliais „Toyota Land Cruiser“. Vien mėnesinės lizingo įmokos už šiuos automobilius yra 900 ir 832 eurai. Naujų „Toyota Land Cruiser“ kaina – 88 tūkst. eurų ir daugiau. Tiek kainuoja neprastas butas sostinėje“, – www.maldeikiene.lt rašydama apie Vilniaus savivaldybės įmonių automobilių parką ir „Grindą“ paminėjo A.Maldeikienė.

A.Vilūną iš pareigų atšaukė UAB „Grinda“ valdyba pernai balandžio 7 dieną, įvertinusi įmonės veiklą ir savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ataskaitą dėl bendrovės audito. Jis vadovavo įmonei 23 metus, nuo 1993 metų.

Birželį paskirtas naujas bendrovės direktorius – juo tapo Kęstutis Vaicekiūtis. Tačiau senojo vadovo palikimo įmonei kurį laiką nesisekė atsikratyti.

„Grinda“ 2015 metais pagamintą visureigį „Toyota Land Cruiser“ veiklos nuomos būdu išsinuomojo 2015 m. birželio 22 d. Juo naudojosi buvęs vadovas A.Vilūnas, o automobilio nuoma ir draudimas bendrovei per šį laiką kainavo ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. 2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito ataskaitoje pažymėta, kad „nuomos sutartyje nurodyta šio visureigio kaina su PVM yra 48 825 eurų“.

15min.lt nuotr./„Toyota Land Cruiser“, kuriuo už bendrovės „Grinda“ pinigus naudojosi buvęs direktorius Algimantas Vilūnas
15min.lt nuotr./„Toyota Land Cruiser“, kuriuo už bendrovės „Grinda“ pinigus naudojosi buvęs direktorius Algimantas Vilūnas

„Kadangi toks prabangus automobilis įmonės veiklai tikrai nėra būtinas, o jo nuoma ir išlaikymas kainavo kas mėnesį, naujoji įmonės administracija 2016 m. viduryje bandė nutraukti šią sutartį. Paaiškėjo, kad už A.Vilūno naudojamo visureigio nuomą 2016 m. kovo 16 d., likus vos kelioms savaitėms iki sutarties pabaigos, avansu sumokėta iki pat 2016 m. pabaigos.

Esant tokiai situacijai, išankstinis sutarties nutraukimas būtų buvęs itin nuostolingas, todėl automobilis buvo naudojamas kaip pakaitinis – darbo metu juo galėjo naudotis bet kuris įmonės darbuotojas, po darbo automobilis likdavo UAB „Grinda“ aikštelėje. Dabartinis bendrovės direktorius K.Vaicekiūtis privačioms kelionėms įmonės transporto nenaudoja“, – 15min informavo bendrovės „Grinda“ Rinkodaros ir komunikacijos specialistas Egidijus Steponavičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algimantas Vilūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algimantas Vilūnas

Sutartis nutraukta šių metų sausio 13 dieną, kaip teigiama „Grindos“ atstovai, „vos atsiradus galimybei nutraukti šio automobilio nuomos sutartį, ja buvo pasinaudota“.

„Panaši nuomos sutartis 2014 m. lapkritį buvo sudaryta ir kitam visureigiui „Toyota Land Cruiser“, kuriuo naudojosi buvęs įmonės technikos direktorius. Šio automobilio nuomos sutartis baigsis 2017 m. pabaigoje, todėl dabar jos nutraukimas būtų itin nuostolingas. UAB „Grinda“ šiuo metu nutraukia ir kitas ankstesnės vadovybės sudarytas sutartis, kurios pažeidžia viešųjų pirkimų nuostatas ar bendrovės interesus“, – sakė E.Steponavičius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius prieš kelias dienas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė: „Kiek ūsuoti bebrai pavagia iš valdiškų įmonių? Ar gali pavogti PUSĘ visų medžiagų ir dar TREČDALĮ darbo laiko? Klausimas, aišku, subtilus, nes už rankos juk nieks nepagavo, ar ne? „Grindoje“ vadovybės pokyčiai įvyko prieš nepilnus (!) metus. Lyginu 2015 ir 2016 metų „Grindos“ duomenis: darbų atlikta dviem trečdaliais daugiau; atsargų, mechanizmų remonto, kuro sąnaudų, nuomojamo transporto sąnaudų – 15 – 30 procentų mažiau. Medžioklėms skirti automobiliai įmonės sąskaita tokiu atveju tampa tik gėlytėmis... Plačiau apie viską – jau netrukus.“

15min.lt nuotr./„Toyota Land Cruiser“, kuriuo už bendrovės „Grinda“ pinigus naudojosi buvęs direktorius Algimantas Vilūnas
15min.lt nuotr./„Toyota Land Cruiser“, kuriuo už bendrovės „Grinda“ pinigus naudojosi buvęs direktorius Algimantas Vilūnas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas