Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 9d. 10:42

„Grinda“ paaiškino, kodėl per liūtį Vilniuje vėl buvo susiformavęs „Narbuto ežeras“

Terminą "Narbuto ežeras" vilniečiai ir sostinės svečiai jau buvo pamiršę keletą metų. Po "Grindos" atliktų patobulinimų įduba T.Narbuto gatvėje nebepatvindavo. Tačiau pirmadienio vakarą į sostinės Žvėryno rajoną sugrįžo seni laikai.

Kaip 15min komentavo miesto tvarkymo įmonės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius, preliminariais vertinimais kritulių kiekis pirmadienį beveik pasiekė stichinio reiškinio ribą (daugiau nei 50 mm kritulių per mažiau nei 12 val.).

Liūtis nuo šlaitų nuplovė nušienautą žolę ir kartu su gruntu sunešė ant gatvių važiuojamosios dalies, užkimšdama lietaus nuotekų sistemos groteles ir laikinai apsunkindama pravažiavimą. T.Narbuto g. buvo paplautas šlaitas – kartu su augaliniu sluoksniu ant gatvės paviršiaus nuslinko nemažai grunto.

„Judėjimas buvo sutrikdytas tik trumpam. Akivaizdu, kad užtvindymų prevencija – pavasarinis vamzdynų valymas – gerokai sumažino liūties padarinius. Kritinės žalos miesto infrastruktūrai nepadaryta“, – komentavo E.Steponavičius.

Specialisto teigimu, per kelias artimiausias valandas Vilniaus miesto gatvės bus toliau šluojamos nuo smėlio ir žvyro sąnašų. Vėliau bus tvarkomos atsivėrusios nuošliaužos.

Vairuotojų prašoma per smėlio sąnašas važiuoti atsargiau. Liūties metu nukentėjo ir kitos miesto gatvės: Kareivių-Žirmūnų ir Kareivių-Verkių g., kur vykdomi žemės kasimo darbai, lietus paplovė gruntą ir užnešė žemiau buvusią Žirmūnų gatvės dalį; dėl ribotų lietaus vandens nuvedimo galimybių buvo laikinai užlieta Antakalnio gatvė, vandens srautai persiliejo į P. Vileišio gatvę ir paplovė upės krantą.

UAB „Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis atkreipia dėmesį, kad liūtis dar kartą parodė pagrindines problemines sostinės vietas, kuriose šiuo metu labiausia trūksta lietaus nuotekų surinkimo pajėgumų: intensyvūs lietaus nuotekų sistemos rekonstrukcijos darbai vykdomi T.Narbuto-Saltoniškių gatvėse, taip pat Verkių, Kareivių gatvėse. T.Narbuto g. lietaus nuotekų rekonstrukcija jau įpusėta, planuojama ją užbaigti iki rugpjūčio pabaigos. Tuo pat metu rengiami kitų probleminių lietaus nuotekų surinkimo ir tvarkymo – Savanorių-Giraitės, Šeškinės, Geležinio Vilko gatvių – tvarkymo projektai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas