Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 29d. 21:48

Hibridinių automobilių vairuotojams avarijos atveju gresia lengvesnės traumos

2012-ųjų „Audi A8 Hybrid“
Gamintojo nuotr. / 2012-ųjų „Audi A8 Hybrid“

JAV atliktas tyrimas parodė, kad hibridinių automobilių vairuotojai turi 25 procentus mažesnę tikimybę būti sunkiai sužaloti avarijos atveju, nei tradicinių automobilių vairuotojai.

Šio tyrimo autorius Matt Moore teigia: „hibridai yra 10 procentų sunkesni, nei tokie patys automobiliai su paprastais varikliais - tai ir suteikia pranašumą avarijos atveju“. 

Kadangi hibridinių automobilių masė yra didesnė, nei tokių pačių automobilių su įprastais vidaus degimo varikliais, jie yra maždaug 25 procentais saugesni. 

Tačiau pėstieji turi 20 procentų didesnę tikimybę pakliūti po hibridinio automobilio ratais dėl jo tylaus važiavimo.

Kitas svarbus faktorius – vairuotojas. Hibridinių automobilių vairuotojai dažniausiai įsijaučia į važiavimą taupiu režimu, todėl vairuoja daug atsargiau ir dėmesingiau, nei paprastų automobilių savininkai. Po atlikto tyrimo paskelbta išvada, jog kuro taupymas nereiškia, jog taupoma ir saugumo sąskaita.

Deja, pats populiariausias hibridinis automobilis „Toyota Prius“ nebuvo testuojamas, nes neturi analogo, kuris būtų varomas tik benzininiu varikliu.

Lentelėje pateikiamas poros to paties modelio automobilių su skirtinga pavara svorio palyginimas, kuriuo remiantis ir buvo atliekamas tyrimas.

Automobilis Benzininės versijos svoris Hibridinės versijos svoris
Honda Accord 1404 kg 1620 kg
Toyota Highlander 1880 kg 2025 kg

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas