Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 30d. 11:47

Henrikas džiaugiasi gimęs antrą kartą: į automobilį ir tris motociklininkus trenkė žaibas, „viskas labai gerai baigėsi“

H.Pupelio „Volvo“ stogas po žaibo smūgio
Asm. albumo nuotr. / H.Pupelio „Volvo“ stogas po žaibo smūgio

Sekmadienį Jonavos rajone nutiko retas, bet labai pavojingas dalykas: žaibas trenkė į motociklininkų grupę ir automobilį. Laimei, motociklininkai rimčiau nenukentėjo. Tačiau 2003 m. „Volvo“ sugadintas nepataisomai, o antenos neliko nė kvapo. Tiksliau, automobilyje tvyrojęs kvapas buvo labai nemalonus – sudegė elektros instaliacija.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Henrikas Pupelis – motociklininkas ir autosporto entuziastas, dalyvaujantis saugaus eismo ir mototurizmo projektuose. Praėjusį sekmadienį jis su draugų grupe – 16 motociklininkų – keliavo po istorines Lietuvos vietas. Tiesa, Henrikas šį kartą vairavo automobilį, kuriame buvo įtaisyta radijas, o ant stogo kyšojo racijos antena.

„Artėdami prie Jonavos matėme, kad pakraščiais kaupiasi audros debesys, žaibuoja. Bet mums atrodė, kad važiuojame saugioje zonoje, virš galvos perkūnija negriaudėjo“, – pasakojo Henrikas.

Tuo metu motociklininkų kolona važiavo priekyje. Už jos buvo įsiterpęs kitas automobilis. Ir jau jam iš paskos judėjo Henriko „Volvo“. Tik staiga virš galvos H.Pupelis išgirdo trenksmą – nebuvo jokio žaibo, tik nuo stogo pasipylė kibirkštys ir pakilo dūmų debesis. Automobilyje pradėjo svilti laidai – turbūt daugelis žino tą degančios izoliacijos ir įkaitusio metalo kvapą.

Automobilyje išsijungė visos sistemos – liko veikti tik valytuvai ir „užstrigo“ kairysis posūkis (lemputė liko degti).

Žaibas trenkė „lanku“

„Žaibas trenkė lanku. Į tris paskutinius kolonos motociklininkus ir tiesiai į mano automobilio stogą. Per vidurį važiavusio automobilio vairuotoja nenukentėjo, tačiau, ko gero, veidrodėlyje matė įspūdingą vaizdą. Mes automobilyje važiavome trise – laimė, kad visi likome sveiki. Panašu, kad automobilį sutaisyti bus sunku – sudegė beveik visa įmanoma elektronika“, – pasakojo Henrikas.

Priekyje važiavę motociklininkai taip pat atsipirko, laimei, tik išgąsčiu, jiems kliuvo silpnesnis išlydis, trenkęs per rankas. Tuo metu motociklininkai buvo apsivilkę nuo lietaus saugančias aprangas, mūvėjo medžiagines pirštines. Tai galėjo taip pat šiek tiek sumažinti skausmą, kurį patyrė išlydžio metu.

Henrikas Pupelis neslepia, kad nuo šiol rugsėjo 29 d. švęs kaip savo antrąjį gimtadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie Gazas