Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 30d. 09:31

Į Klaipėdos gatves išrieda ekologiški autobusai: veiks bevielis internetas

Klaipėdos gatvėmis jau netrukus riedės 18 naujutėlaičių, suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų. Tai moderniausi ir ekologiškiausi šiuo metu rinkoje esantys autobusai. Atpažinti juos, sakoma, bus paprasta – visi autobusai mėlyni tarsi jūra.

Už 6 mln. eurų įsigyta dešimt ilgų, 18 metrų, ir aštuoni įprasti, 12 metrų autobusai. Visi jie kondicijonuojami, pritaikyti neįgaliesiems. Autobusuose veiks bevielis interneto ryšys, bus galima pasikrauti mobilųjį telefoną.

Nauji autobusai pakeis senutėlius, 20 metų miestui tarnavusius autobusus. Iš viso Klaipėdos gatvėmis rieda 70 autobusų, iš jų 50, įskaitant ir naujuosius, varomi dujomis.

Susisiekimo ministerija praneša, kad per šiuos metus Lietuvos didžiųjų miestų viešojo transporto parkus iš viso papildys daugiau kaip 100 ekologiškų troleibusų ir autobusų, įsigyjamų panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas. Naujų transporto priemonių jau įsigijo Vilnius ir Šiauliai, artimiausiu metu nauji autobusai ir troleibusai išvažiuos į Klaipėdos ir Kauno gatves. Iki metų pabaigos nauji autobusai pasieks ir Panevėžį.

2014–2020 m. laikotarpiu penkių didžiųjų Lietuvos miestų viešojo transporto parkams atnaujinti iš viso skirta 32,25 mln. eurų ES sanglaudos fondo investicijų, savo lėšomis prisideda ir miestų savivaldybės.

Lietuvos miestų viešasis transportas atsinaujina, tampa vis patogesnis ir patrauklesnis, taigi atliekant kasdienes keliones jis tampa puikia alternatyva asmeniniam automobiliui.

2014–2020 m. finansiniu laikotarpiu šalies transporto sektoriuje numatoma investuoti apie 1.47 mlrd. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų. Daugiau kaip 88 mln. eurų skirta darnaus judumo projektams. Šios investicijos padės šalyje skatinti darnų įvairių rūšių judumą ir plėtoti aplinkai draugišką transportą, siekiant sumažinti anglies dioksido išmetimus.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas