Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 9d. 10:52

Į miestus sugrįžo spūstys: svarbiausia viena taisyklė

Spūstys Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Spūstys Vilniuje

Kantrybės, kantrybės ir dar kartą kantrybės – pagrindinis patarimas, kurio siūlo laikytis draudikai, rugsėjį skaičiuojantys itin išaugančias smulkias avarijas. Prasidėjus rugsėjui ir į gatves sugrįžus visiems atostogautojams, miestuose formuojasi spūstys, o būtent jos yra dažna avarijų priežastis, rašoma pranešime.

„Rugsėjį-spalį visuomet padaugėja smulkių eismo įvykių. Vairuotojai neturi kantrybės stovėti susidariusiuose kamščiuose, bando rasti būdų greičiau važiuoti, skubiau lenkti, nepraleidžia besirikiuojančių, skuba per geltonąjį šviesoforo signalą ir dar išbando daug kitų variantų, kurie turėtų jiems palengvinti kelionę, tačiau neretai sudaro avarinę situaciją arba net sukelia eismo įvykį.

Kamščiuose greitis nėra didelis, tad avarijos nepadaro daug žalos, tačiau įbrėžimai, įlenkimai, nulaužti veidrodėliai ir kiti nuostoliai jau priverčia kreiptis į draudimo bendrovę. Tad visuomet patariame rugsėjį-spalį keliuose apsišarvuoti kantrybe – važiuoti lėčiau, tačiau saugiau“, – sako „Gjensidige“ žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Anot jos, viena svarbiausių taisyklių, vairuojant per kamščius, yra nusiteikimas neskubėti. Be to, svarbu prisiminti, kad kelyje tikrai pasitaikys vairuotojų, kurie važiuos ne pagal taisykles, lenks neleistinu būdu, bandys įžūliau vairuoti ir kitaip trikdys eismą. Tokiu atveju patariama nesivelti į konfliktus – verčiau pasisaugoti kelių chuliganų, negu vėliau aiškintis su jais dėl avarijos kaltininko.

Susidarę kamščiai neretai paskatina vairuotojus išnaudoti visas galimybes greičiau važiuoti ir suspėti pervažiuoti sankryžą per besikeičiantį šviesoforo signalą. Tokiu atveju matome daug avarijų, kuomet susiduriama pačioje sankryžoje.

„Svarbu prisiminti, kad geltonas signalas kviečia sustoti, o ne padidinti greitį ir bandyti „prašokti“ šviesoforu reguliuojamą sankryžą. Būtent dėl tokių skubėtojų matome sankryžose sustojusius susidūrusius automobilius, kurie tik dar labiau apsunkina ir taip sudėtingą eismą. Skubantieji per kamščius sudaro dar didesnius kamščius. Tad saugiau yra laikytis požiūrio, kad geltonas signalas rodo būtinybę sustoti ir praleisti pradedančius važiuoti automobilius“, – pasakoja V.Katilienė.

Ji siūlo atkreipti dėmesį ir į važiavimą viešajam transportui skirta A juosta. Neretai skubantieji bando aplenkti kamštį, važiuodami viešajam transportui skirta juosta. V.Katilienė sako, kad toks taisyklių nepaisymas gali atsisukti prieš patį vairuotoją – įvykus eismo įvykiui A juostoje ar išvažiuojant iš jos, taisyklių nepaisantis vairuotojas bus pripažintas kaltu dėl avarijos.

„Mes vis dažniau kalbame apie vairavimo kultūrą keliuose. Svarbu ne bijoti bausmių už taisyklių nesilaikymą ir chuliganišką vairavimą per kamščius – kur kas svarbiau gerbti vieniems kitus kelyje. Jeigu vairuotojai, net ir kamščiuose vairuoja laikydamiesi kelių eismo taisyklių, spūsčių susidaro mažiau, o visas eismas juda greičiau. Ne paslaptis, kad kelių „ereliai“, bandydami įveikti kamštį greičiau, sustabdo eismą ir kelia pavojų kitiems vairuotojams“, – sako V.Katilienė.

Ji atkreipia didmiesčių vairuotojų dėmesį – rugsėjį į miestus atvažiuoja daug pirmakursių studentų, kuriems vairavimas mieste yra didelis iššūkis. Todėl vairuotojams reikėtų atlaidžiau žiūrėti į jaunus vairuojančius žmones, ypač važiuojant tomis kryptimis, kurios veda į aukštąsias mokyklas. Per porą mėnesių naujai į miestą atvažiavę vairuotojai perpranta vairavimo ypatumus ir važiuoja drąsiau, nesudarydami kamščių.

Anot draudimo bendrovės atstovės, visų vairuotojų interesas yra palaikyti bendrą vairavimo kultūrą ir pagarbų požiūrį į kolegas kelyje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie Gazas