Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 10d. 09:00

Įsigalioja draudimas važiuoti su vasarinėmis padangomis

Automobilių servise keičiamos padangos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Automobilių servise keičiamos padangos

Šeštadienį pradeda galioti draudimas eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis.

Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 10-osios iki kovo 31-osios draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Išimtis numatyta mopedams, motociklams, triračiams, visų rūšių keturračiams.

Pagal taisykles, mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Pažeidę šią taisyklę vairuotojai rizikuoja trimis didelėmis problemomis, primena LRT.lt – už netinkamas padangas skiriama ne tik 30-40 eurų bauda, bet ir anuliuojama techninė apžiūra, o įvykus avarijai gali negalioti nei kasko, nei civilinės atsakomybės draudimas.

Vairuotojams privalu ne tik laiku pasikeisti padangas, bet ir naudoti tokias, kurios atitinka Kelių eismo taisyklėse (KET) numatytus reikalavimus.

Žiemą eksploatuojamų padangų protektoriaus gylis privalo būti ne mažesnis nei 3 mm. Į tai atkreipti dėmesį ypač svarbu važinėjantiems universaliomis padangomis arba per vasarą pravažinėjusiems su žieminėmis padangomis.

Svarbu ir tai, kad ant tos pačios automobilio ašies esančios padangos privalo būti vienodo modelio, o jų protektoriaus gylis negali skirtis daugiau nei 5 mm. Montuoti skirtingų modelių padangas galima tik ant skirtingų automobilio ašių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas