Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išregistruotas automobilis baudą užtraukti gali net ir stovėdamas

Šalia savivaldybės pademonstruota, kaip išvežamas nenaudojamas automobilis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šalia savivaldybės pademonstruota, kaip išvežamas nenaudojamas automobilis
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Seni, nenaudojami automobiliai, kuriems nėra atlikta techninė apžiūra ar nėra apdrausti privalomuoju draudimu, išregistruojami iš transporto priemonių registro. Tokių išregistruotų automobilių atliekas privalu tinkamai sutvarkyti, kitaip savininkui gresia baudos už aplinkos teršimą.

Pagal Lietuvoje galiojančią tvarką, techniškai netvarkingi, neapdrausti automobiliai yra išregistruojami iš transporto priemonių registro. Iš pradžių reikalavimų neatitinkantiems automobiliams sustabdomas leidimas dalyvauti eisme, o per nustatytą laiką nepašalinus pažeidimų, automobilis gali būti išregistruojamas. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.

Seno, nevažiuojančio automobilio savininkas, gavęs pranešimą apie automobilio išregistravimą, privalo nuspręsti, kaip elgsis su savo automobiliu. Išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka jos savininko nuosavybė, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Ją galima parduoti, dovanoti ar pan. Tačiau jei automobilis riogsos kieme, jo savininkas gali sulaukti baudos už aplinkos teršimą.

VIDEO: Daugiau erdvės kiemuose

„Nenaudojamas automobilis, nesvarbu, ar jis išregistruotas ar ne, kieme ne tik užima vietą, bet ir teršia aplinką, todėl jo savininkai gali sulaukti baudų už aplinkos teršimą, – sako Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos (ENTPTA) vadovas Vladimir Jankoit.

Jam pritaria Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis, kuris atkreipia dėmesį į tai, kad senuose automobiliuose yra pavojingų medžiagų, kurios gali daryti žalą aplinkai, taip pat sužeisti kiemuose žaidžiančius vaikus.

„Nutirpus sniegui prasideda kiemų tvarkymas, tad ragintume juose nepalikti ir nevažiuojančių automobilių, kuriuos privalu tinkamai sutvarkyti, kad nevertingos dalys nebūtų išmestos į sąvartynus ar neatsidurtų pamiškėse ar pakelėse“, – sako A.Skinulis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Šalia savivaldybės pademonstruota, kaip išvežamas nenaudojamas automobilis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Šalia savivaldybės pademonstruota, kaip išvežamas nenaudojamas automobilis

Pagal teisės aktus, kurių įgyvendinimą prižiūri Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos bei policija, seno, nebevažiuojančio automobilio savininkas gali būti nubaustas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, kuriame numatoma, kad neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendro naudojimo vietose užtraukia baudą transporto priemonės savininkui nuo 72 iki 144 eurų.

Kad taip nenutiktų, reikia pasirūpinti deramu seno automobilio atliekų sutvarkymu. Tai galima padaryti visai paprastai, pasinaudojant Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos kartu su ENTPA jau kurį laiką sukurtos efektyvios senų automobilių tvarkymo sistemos paslaugomis, sudarančios galimybes automobilius priduoti kiekvienoje Lietuvos apskrityje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Regitra, VĮ
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas