Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 14:00

Lietuviai įveikė jau dešimt didžiausio pasaulyje labdaros ralio „Budapeštas-Bamakas“ etapų

Labdaros ralio „Budapeštas-Bamakas“ akimirkos
Komandos nuotr. / Labdaros ralio „Budapeštas-Bamakas“ akimirkos

Sausio 31-ąją startavęs didžiausias pasaulyje labdaros ralis „Budapeštas-Bamakas“ artėja prie pabaigos. Daugiau nei 200 dalyvių jau yra įveikę virš 7 tūkst. kilometrų ir šiuo metu keliauja per Gvinėjos savanas, rašoma pranešime.

Šiemet čia pirmąsyk dalyvaujantys, buvę Lietuvos autsporto profesionalai bei čempionai Vilius Rožukas ir Darius Vilimas, kartu su Igoriu Ivanovu ir Arūnu Meškiniu atstovaujantys „RZGroup.lt Tour Africa“ komandą jau yra įveikę daugiau nei 8 tūkst. kilometrų. Toks atstumas skiria Panevėžį nuo Gvinėjos.

Ketvirtasis ir penktasis etapai – Maroko dykynės ir tvyranti įtampa ore

Palikus civilizuotąją Maroko dalį, keliaujant per Vakarų Sacharą ir artėjant prie Mauritanijos akivaizdu, kad šiuose kraštuose netrūksta neramumų. Pradedant perspėjimais apie užminuotus laukus ir draudimus išklysti iš kelio, baigiant organizatorių paskutinės minutės maršrutų pakeitimais – viskas duoda suprasti, kad šioje pasaulio dalyje nėra saugu.

„Kelionę pradėję itin pakiliai bei sutikti itin draugiškai šiaurinėje Maroko dalyje, vėliau buvome pastoviai apdovanojami ne itin draugiškais žvilgsniais, o kartais net ir vienu kitu į mašiną skriejančiu akmeniu, – įspūdžiais dalinosi V.Rožukas. – Tiesa, keliaujant dykumomis bei nebūnant miestuose, čia esanti gamta vis tiek suteikė itin daug teigiamų įspūdžių.“

Keliaujant Vakarų Sachara pavyko pamatyti ir kaip susilieja dvi milžiniškos stichijos – Atlanto vandenynas bei Sacharos dykuma.

„Pats automobilis įrodė, kad kelionei yra tinkamai pasiruošęs, – teigė V. Rožukas. – Be problemų įveikėme visus smėlynus ir daugybę kartu padėjome užklimpusiems kolegoms.“

Šeštasis ir aštuntasis etapai – „niekieno žemė“ ir slogiai nuteikianti Mauritanija

Šeštajame „Budapest-Bamako Rally“ etape, „RZGroup.lt Tour Africa“ komandai teko patirti, ką reiškia tikra „ore tvyranti įtampa“. Pirmiausia, teko kirsti „niekieno žeme“ vadinamą teritoriją tarp Vakarų Sacharos ir Mauritanijos. Stipriai užminuota teritorija yra virtusi nusikaltėlių ir apleistų automobilių žeme. Šioje teritorijoje negali būti jokios šalies armija ar policija.

„Organizatoriai mums liepė tiesiog važiuoti kolonoje, niekur nestoti, neatsidaryti langų ir su niekuo neįsitraukti į kontaktą, – pasakojo V. Rožukas. – Be abejonės, šių nurodymų ir laikėmės, o ir vaizdas priminė post-apokaliptinio filmo scenas – apleisti, išardyti automobiliai, tarp kurių pilna laukinių gyvūnų lavonų. Per visą gyvenimą nesame matę nieko panašaus.“

Pasiekus Mauritaniją, įspūdis nebuvo geresnis. Didelėje įtampoje esanti šalis Didžiosios Britanijos vyriausybės yra įvardinama kaip vieta, kur didžiojoje dalyje šalies keliauti „griežtai draudžiama“, o likusioje dalyje keliauti „stipriai nerekomenduojama“. Kelionių maršrutai buvo keičiami paskutinėmis sekundėmis, o dalyviams buvo rekomenduojama kuo greičiau įveikti šiuos etapus ir pasiekti kariuomenės saugomas stovyklavietes.

To priežastis, paprasta – šioje šalyje klesti turistų pagrobimai, šalyje nemažai teroristinių grupuočių, o kelionių maršrutai buvo viešai pasiekiami. Siekiant maksimalios apsaugos prieš pat išvažiuojant būdavo pateikiami atnaujinti maršrutai, kuriuose būtų sumažinta „lūkuriuojančių“ Mauritanijos nusikaltėlių tikimybė

„Neslėpsime, kad keliaujant Mauritanija įtampa mus lydėjo visą laiką, tad gaila, kad kartu su mumis nekeliavo mūsų rėmėjai „ES Security“ saugos tarnyba, – juokavo V.Rožukas. – Stengiamės nepasiduoti slogiai nuotaikai, bet buvo aišku, kad šioje pasaulio dalyje siekį prisirinkti kuo daugiau kelioninių įspūdžių reikia atidėti į šalį ir tiesiog važiuoti iš taško A į tašką B. Didžiojoje dalyje šios šalies vyrauja šiukšlynai, netvarka, o tai lemia, kad ir čia esanti gyvūnija miršta nuo teršalų – vaizdas nepaprastai liūdnas, bet šiai šaliai padėti iš šono yra neįmanoma.“

Devintas ir dešimtas etapai – draugiškasis Senegalas

Aštuntojo etapo pabaigoje „RZGroup.lt Tour Africa“ komanda pasiekė Senegalą ir paliko Mauritanijos prisiminimus nuošalyje. Tam padėjo išskirtinis senegaliečių draugiškumas, todėl net sunku patikėti, kad viena šalia kitos esančios valstybės gali taip skirtis.

„Po Mauritanijos, Senegalas mums priminė rojų, – teigė V.Rožukas. – Draugiški ir besišypsantys vietiniai, kurie ne tik noriai bendrauja ir nuoširdžiai domisi iš kur mes ir ką mes čia veikiame, bet ir geraširdiškai padeda ar net pavaišina kava miesto gatvelėse.“

Taip pat, ši šalis yra jau savanų geografinėje zonoje, todėl čia susiduriama ir su gyvesne augalija bei gamta. Galima pamatyti mūsų šaliai egzotinių gyvūnų bei niekur daugiau pasaulyje neaugančių baobabų medžių rūšių.

„Senegalą įsimylėjome – tiek dėl gamtos, tiek dėl be galo su mumis draugiškų žmonių, – pasakojo V.Rožukas. – Džiaugiamės, kad dalyvaudami šiose lenktynėse būtent ir prisidedame prie Senegalo žmonių gerovės ir pagelbėsime jiems įrengiant gėlo vandens šulinius.“

Tiesa, šioje dalyje lenktynininkai vis dar susidūrė su interneto trūkumu, tad negalėjo pasidalinti šios šalies vaizdais.

„Budapest-Bamako Rally“ – didžiausios labdaros lenktynės pasaulyje

Dėl pavojų Afrikoje dingus profesionaliems Dakaro lenktynininkams, čia patraukė adrenalino ištroškę automobilių fanatikai. Nuo 2005-ųjų organizuojamose lenktynėse leidžiamasi į ilgą ir alinančią kelionę tam, kad patirti, ką reikia atlaikyti norint įveikti Afrikos karštį, drėgmę bei kitus čia laukiančius pavojus.

Dėka ralio organizatorių ir dalyvaujančių komandų yra stipriai prisidedama prie to, kad būtų pagerinama Afrikos žmonių kasdienybė. Kasmet yra surenkami šimtatūkstantiniai paramos biudžetai, kurie panaudojami kilniems tikslams.

Šių lenktynių dėka Afrikoje buvo pilnai įrengta nauja ligoninė, išdalintos specialios priemonės apsaugai nuo uodų ir jų sukeliamos maliarijos bei daugybė kitų priemonių, kuriomis siekiama padėti čia esantiems.

GAZAS.lt yra oficialus „RZGroup.lt Tour Africa“ komandos informacinis partneris. Šiuo metu vykstantį vienuoliktąjį etapą galite stebėti „RZGroup.lt Tour Africa“ oficialiame komandos Facebook puslapyje.

Komentarai
Temos: 2 Ralis Autosportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas