Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 17:04

JAV muitinė vos nesugriovė K.Mieliausko kelionės, atsitiktinai išgelbėjo lietuvis

Beveik penkias dienas Karolis Mieliauskas užstrigo Los Andžele. Motociklininkui, kuris turi tikslą pasaulį apkeliauti per 40 dienų tai labai ilgas laiko gaišimas. Tačiau amerikiečių muitinei tai buvo nė motais. Būtų Karolis užstrigęs ir ilgesniam laikui, jei ne visiškai atsitiktinis susitikimas su lietuviu, rašoma pranešime.

Los Andžele užstrigo ilgam

Aplink pasaulį iš Druskininkų į Druskininkus keliaujantis nuotykių ieškotojas Karolis Mieliauskas per dvi savaites pervažiavo visą Azijos žemyną ir dar praėjusios savaitės viduryje iš Vladivostoko perskrido į Los Andželą, kur turi tęsti savo kelionę Niujorko link. „Hoptrans Logistics“ suorganizavo jo „KTM 790 Adventure“ motociklo pergabenimą, jis į Los Andželą atvyko vos diena vėliau nei jo vairuotojas. Tačiau lietuvis iš ten dar nepajudėjo.

Problema ta, kad druskininkietis savo motociklo taip ir neatgavo. Jis užstrigo muitinėje. Amerikiečiai motociklą dėžėje traktuoja kaip pavojingą krovinį, o tokie kroviniai laikomi neišmuitinti 72 valandas. Kreiptis nelabai yra į ką, įstatymai tokie. Be to, atėjo savaitgalis, muitinės darbo apsukos sumažėjo, praėjo visos Karoliui labai skaudžios 72 valandos, o motociklas vis dar muitinėje.

„Nėra ką daryti, nėra kur eiti. Niekas ten tavęs nepriima, visą informaciją apie savo krovinį seki tik sistemoje, kuri rodo, ar dokumentai sutvarkyti, ar dar ne. Yra tik vienas langelis, bet ten galima eiti tik ekstra atveju“, – aiškino Karolis.

Lietuvis pačioje netikėčiausioje vietoje

Vis tik neapsikentęs laukimo jis ten nuėjo pats. Likus keliolikai minučių iki darbo pabaigos. Už mažyčio neperšaunamo stiklo langelio jį pasitiko rimtas pareigūnas perkreiptu veidu, neva „ko tu čia nori“. Jungtinėse Amerikos Valstijose pareigūnai yra labai gerbiami. Ar tai būtų policininkai ar muitininkai, jie turi daug galios. O kai jau darbas į pabaigą, natūralu, kad nesinori tvarkyti velniai žino kokių asmenų reikalų. Yra savų. Tad Karolį jis mandagiai pasiuntė kreiptis į tuos, kas tvarkys jo reikalus kitą dieną.

„Bet jau man beišeinant jis tikriausiai pamatė mano pasą ir pasakė lietuviškai „Labas, ar tu kalbi lietuviškai“? Sustingau. Muitininkas – lietuvis. Tą pačią sekundę viskas pasikeitė. Pasirodo, jis čia gyvena nuo vaikystės, bet nors ir su akcentu, lietuviškai kalba. Tada visa motociklo išmuitinimo ir dokumentų sutvarkymo procedūra truko maždaug 15 minučių. Gaila, kad per tą langelį nei rankų vienas kitam nepaspaudėm, nei asmenukės nepasidarėm, bet palinkėjom vienas kitam gero gyvenimo ir išsiskirstėme“, – neįtikėtiną sutapimą papasakojo keliautojas aplink pasaulį.

Lietuviškos mokyklos ir cepelinai Kalifornijoje

O lietuvių Kalifornijoje daug. Lietuviškas šaknis ten turi apie 30-40 tūkst. asmenų. Tomis motociklo laukimo dienomis Karolis apsilankė Lietuvos konsulate Los Andžele, kuris yra Santa Monikos rajone, visiškai ant vandenyno kranto. Įstaiga vienija visus už Kalifornijoje gyvenančius lietuvius, turi šeštadieninę mokyklą. Nors tėvams vaikus iki jos vežti reikia po pusantros valandos į vieną pusę, jie tai daro geranoriškai. Ir yra ne viena šeima, kurios tėvai kalba tik angliškai, o vaikai moka ir lietuviškai. Yra ir lietuviška suaugusiųjų mokykla, yra parapija, kur kiekvieną sekmadienį kunigas iš Lietuvos laiko mišias. Po jų – bendra puota su cepelinais, kugeliais ir šaltibarščiais. Santa Monikoje yra netgi lietuvių įsteigta kredito unija.

Labai maloniai nustebintas lietuviškomis tradicijomis toli nuo namų Karolis Mieliauskas apsikeitęs parašais ant Lietuvos ir Druskininkų vėliavų atliko ir savo misiją: Kalifornijos lietuvius pakvietė 2021 metais atvykti į Druskininkus, kur vyks pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Užjūryje gyvenantys tautiečiai prižadėjo atvykti didele grupe.

Laikas spaudžia

O Karolis dabar jau turi šokti ant motociklo ir kaip įmanoma greičiau legendiniu „Route 66“ keliu dumti link Čikagos, mat iki numatyto finišo Druskininkuose rugsėjo 27 dieną liko vos daugiau nei dvi savaitės.

„Turint omeny, kad Niujorką turiu pasiekti per mažiau nei 10 dienų, tai jei ne tas lietuvis muitinėje, projektas čia Los Andžele tikriausiai būtų ir pasibaigęs. Jis jį išgelbėjo. Ir nors laiko turiu nedaug, bet savo planų nekeičiu. Pasakiau, kad apvažiuosiu, tai ir važiuosiu. O kaip seksis, parodys laikas“, – tarė keliautojas.

Visą vakarą K. Mieliauskas praleido ardydamas didelę dėžę, kurioje buvo jo KTM, ir jį atgal surinkinėdamas. Motociklas sveikas, it naujas, dirba puikiai, tad šiek tiek pamiegojęs jis nuo pat ankstaus ryto tęs savo kelionę aplink Žemės rutulį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

07:45
02:10
03:18

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas