Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 14d. 18:37

Ką daryti: važiuojant paskui automobilį per dūmus nėra kuo kvėpuoti?

15min skaitytojai – labai pilietiški. Jie pastebi ne tik grubius ar absurdiškus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, bet ir aplinką teršiančius automobilius.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Skaitytojas Nemunas negalėjo likti abejingas, pamatęs automagistralėje Vilnius-Panevėžys dūmų uždangą paliekantį krovininį autobusiuką. Jokie taršos mokesčiai nepagelbės, jei keliais važinės tokie techniškai netvarkingi automobiliai. Jei atvirai, per dūmus net registracijos numerio nesimato.

Užtat privažiavus arčiau ant šono puikiai matoma įmonės, kaip teigiama reklamoje siūlančios pažangius sprendimus, reklama.

15min apie situaciją informavo ir įmonę, ir Aplinkos ministeriją. LR Aplinkos ministro patarėjas Marijus Gailius, paklaustas, ką daryti tokiu atveju, pakomentavo:

„Reikėtų skambinti 112 ir kviesti policiją, kuri gali anuliuoti techninę apžiūrą. Ir, žinoma, geriausia priemonė – viešumas. Juk tokia tarša turėtų būti gėda“.

Elektroninė žalioji akis

Aplinkos ministerija jau skelbė, kad šią vasarą pradės įgyvendinti ypatingą projektą. Ne mažiau kaip penkiose Vilniaus vietose bus matuojama automobilių keliama tarša realiomis jų važiavimo sąlygomis. Nuotoliniu būdu bus fiksuojamas visų transporto priemonių – lengvųjų ir sunkiųjų automobilių, viešojo transporto – išmetamų teršalų (azoto oksidų, angliavandenilių, anglies monoksido, kietųjų dalelių) kiekis. Tai leis nustatyti labiausiai teršiančius automobilius ir potencialius manipuliavimo taršos kontrole atvejus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas