Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 17d. 13:05

Ką Lietuvoje veikia Baltarusijos kelių spec. technika?

Baltarusiška kelių technika
Skaitytojo nuotr. / Baltarusiška kelių technika
Skaitytojai Lietuvos keliuose pastebėjo sunkvežimius su Baltarusijos registracijos numeriais. Pavyzdžiui, kelio ruože Palanga–Šiauliai (A11) ties Telšiais. Ką mūsų šalyje veikia kaimyninės šalies specialioji kelių technika?

Temą siūlykite gazas@15min.lt

„Prie Telšių pastebėjau keliu važiuojančias dvi kelio horizontalų žymėjimą (dažė baltas linijas) atliekančias transporto priemones su Baltarusijos valstybiniais numeriais. Transporto priemonės judėjo lėtai, buvo įsijungusios švyturėlius, pažymėtos įspėjamaisiais ženklais. Spėju, kad kažkuri kelius prižiūrinti valstybės ar savivaldybės įstaiga Lietuvoje pasamdė Baltarusijos įmonę tvarkyti Lietuvos kelius.

Tai mažų mažiausiai keistas sprendimas ir vertas papildomų klausimų Lietuvos įstaigoms“, – rašo skaitytojas.

Kelių direkcija: subrangovus galima samdyti laisvai

Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkas, patvirtino, kad Lietuvos keliuose tikrai dirba ir Baltarusijos įmonės.

„Horizontaliojo ženklinimo atnaujinimo darbus valstybinės reikšmės keliuose atlieka viešuosius pirkimus laimėjusios įmonės. Telšių apskrityje esančių valstybinės reikšmės kelių ženklinimą atlieka įmonė UAB „Brosta“. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą rangovai gali pasitelkti subrangovą ir perkančioji organizaciją jų pasirinkimo riboti negali.

Kaip Kelių direkciją informavo UAB „Brosta“, įmonė yra pasitelkusi subrangovą – OOO „STiM-Farb“ (Baltarusija)", – komentavo S.Jansonas.

Įmonės tinklapyje rašoma, kad UAB „Brosta“ – tai atestuota statybos įmonė, kurios pagrindinė veikla yra nauja statyba, pastatų renovacija, remonto paslaugos ir projektavimas. Tai nėra kelių priežiūros įmonė. Lietuvos verslas dažnai pasitelkia darbo jėgą iš Rytų Europos, nes ji pigesnė. Tad tokį statybos įmonės, laimėjusios LAKD konkursą, sprendimą paaiškinti nesunku.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas