Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 14d. 13:43

Kai automobilis virsta krosnimi

„Renault Latitude“
Gamintojo nuotr. / „Renault Latitude“

Kai lauke oro temperatūra yra 33°C, stovinčiame automobilyje per 20 minučių ji pasiekia 50°C, o po 40 minučių – beveik 60°C. Netgi jei aplinkos temperatūra yra neaukšta, pavyzdžiui, 21°C, šviečiant saulei automobilio vidus gali įkaisti tiek, kad buvimas jame kels pavojų sveikatai ir gyvybei. Dėl šios priežasties vaiko ar gyvūno palikimas automobilyje gali turėti rimtas pasekmes, įskaitant mirtį. Aukšta temperatūra važiuojančiame automobilyje neigiamai veikia vairuotojo koncentraciją ir fizinę būklę, o tai padidina nelaimingo įvykio riziką.

Saulė gali įkaitinti automobilio vidų iki gyvybei pavojingos temperatūros per 30 minučių, netgi esant palyginus vėsiam orui. Taip nutinka dėl to, kad automobilyje temperatūra kyla pirmiausiai dėl saulės šviesos, o ne aplinkos temperatūros. „Net kai oro temperatūra nėra aukšta, temperatūra automobilio viduje kyla kylant saulei. Atidarytas langas tik nežymiai sumažina temperatūrą, nes oro judėjimas stovinčiame automobilyje yra labai lėtas. Be to, palikti atvirą stovinčio automobilio langą yra pavojinga, nes tai gali išprovokuoti vagystę“, – paaiškina „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniewas Weselis.

Likti pastatytame ir užrakintame automobilyje gali būti labai pavojinga, todėl visada reikia įsitikinti, jog visi keleiviai (įskaitant gyvūnus), paliko automobilį. Maži vaikai, ypač kūdikiai, jautriausiai reaguoja į temperatūros svyravimus ir yra mažiau atsparūs karščiui – viena to priežasčių yra tai, jog jie proporcingai praranda daugiau vandens esant aukštai temperatūrai. Todėl net ir trumpam palikti juos neprižiūrimus automobilyje saulėje yra nepriimtina ir gali baigtis tragiškai.

Jei įmanoma, statykite automobilį pavėsyjeAukšta temperatūra automobilio viduje yra taip pat pavojinga gyvūnams. Jei karštą dieną keliaujate su gyvūnu, turėtumėte taip susiplanuoti kelią, kad nereikėtų gyvūno palikti vieno automobilyje. „Patariama sustojimams pasirinkti vietas, kur priimami ir gyvūnai, kad jie taip pat galėtų išlipti iš automobilio. Jei žinote, kad turėsite palikti gyvūną vieną automobilyje, geriau iš viso neimkite jo į kelionę“, – pataria „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Jei įmanoma, statykite automobilį pavėsyje. Įlipę į įkaitusį automobilį pirmiausia atsidarykite visas duris ir palaukite kelias minutes, kol nukris temperatūra automobilio viduje. Karštomis dienomis pėstieji turėtų imtis veiksmų pamatę automobilyje paliktą vaiką arba gyvūną. „Jei pastebėjote automobilyje paliktą neprižiūrimą vaiką, turėtumėte įspėti policiją arba kitas atsakingas tarnybas. Nesvarbu, kokios aplinkybės, negalima ignoruoti tokios situacijos“, – paaiškina „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

„Vasarą automobilio viduje karšta ir važiuojant. Vairuotojai turėtų vėsinti savo automobilio vidų, nes tai veikia vairavimo komfortą ir, vadinasi, saugumą. Vairuotojas, kurio automobilyje labai karšta, greičiau pavargs ir kentės dėl sumažėjusios koncentracijos“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. Jei automobilis turi oro kondicionavimo sistemą, patariama naudoti ją karštu metu, kad automobilio vidaus temperatūra būtų keliais laipsniais žemesnė negu išorės temperatūra. Reikia pažymėti, kad temperatūrų skirtumas neturėtų būti per didelis, nes galima peršalti. Automobiliuose, neturinčiuose kondicionieriaus, reikėtų naudotis ventiliacija ar atsidaryti langą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas