Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 7d. 16:58

Kai klausausi, negirdžiu!

Muzika automobilyje
Muzika automobilyje

Automobilio vairavimas ir muzikos klausymasis per ausines tuo pačiu metu gali trukdyti vairuotojui girdėti kitos transporto priemonės sukeltą staigaus stabdymo garsą arba artėjantį traukinį.

Kaip ir garsios muzikos klausymas automobilyje, ausinių naudojimas vairuojant transporto priemonę yra nesuderinamas su saugaus vairavimo principais ir gali tapti eismo įvykio priežastimi.

Šiais laikais gamintojai į automobilius diegia modernias garso aparatūros sistemas, leidžiančias prijungti nešiojamus muzikos grotuvus. Vis tik daugelyje automobilių, ypač senesniuose, tokios įrangos nėra, todėl vairuotojai muzikos klausosi per nešiojamų grotuvų ausines.

„Tokia praktika gali būti pavojinga. Nors didžiąją dalį informacijos gauname vaizdais, taip pat svarbūs ir garso signalai. Vairuotojai klausydamiesi muzikos per ausines negali girdėti sirenų, avarinių ir gelbėjimo tarnybų transporto priemonių, artėjančių automobilių ar kitų garsų, leidžiančių suvokti situaciją kelyje“, – teigia „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli.

Be to, vairuojant ausinės trukdo išgirsti garsus, leidžiančius įtarti automobilio gedimą. Kai kuriose šalyse klausytis muzikos per ausines vairuojant yra draudžiama. Lietuvoje Kelių eismo taisyklės nuobaudų už vairavimą su ausinėmis nenumato.

Garsios muzikos klausymasis per garso kolonėles vairuojant gali sukelti panašias pasekmes kaip ir vairavimas klausantis muzikos per ausines. Garsios muzikos klausymasis – vienas iš dėmesį blaškančių faktorių.

„Svarbu, kad muzika grotų tokiu garsumu, kuris neužgožtų kitų garsų ir neblaškytų dėmesio. Kiekvienas automobilio garso aparatūros sistema besinaudojantis vairuotojas turėtų pasistengti reguliuoti ją kuo trumpiau kai vairuoja“, – pataria „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Garsiai klausytis muzikos per ausines gali būti pavojinga ir pėstiesiems. Jie, kaip ir kiti eismo dalyviai, būdami gatvėje taip pat turėtų naudotis klausa. „Einant per gatvę, ypač riboto matomumo zonose, neužtenka tik apsižvalgyti. Dideliu greičiu atlekianti transporto priemonė dažnai pirmiausia išgirstama, o tik vėliau pamatoma“, – paaiškina „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Temos: 1 „Renault“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas