Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 6d. 21:34

Kaip elgtis su automobiliu iš vakaro, kad jis užsivestų šaltą rytą

Vilnių užklupo stiprus snygis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilnių užklupo stiprus snygis

Atšalus orams rytais į automobilių stovėjimo aikšteles grįžta langų gremžimo garsai, burzgiantys varikliai ir didesnis šurmulys nei įprasta.  Automobiliai maždaug tris kartus dažniau neužsiveda kai oro temperatūra krenta žemiau -15 °C temperatūros. Dažniausiai dėl to kenčia miesto gyventojai, kurie savo automobilius laiko kiemuose ar gatvėse, rašoma pranešime.

Ypač kenčia dyzelinu varomi automobiliai, arba automobiliai, senesni nei 10 metų. Tokiais rytais kiemuose galime matyti ne vieną vairuotoją prisikuriantį automobilį laidų pagalba. Su automobiliais gali kilti dar daugiau nemalonių staigmenų, jei nespėsime jais pasirūpinti iš anksto. Portalo dalys.lt atstovas dalinasi patarimais, kurie padės apsaugoti jūsų automobilį ir taip išvengsite šaltuko sukeltų nepatogumų.

Kaip apsaugoti automobilį?

Pasikeiskite tepalus. Nebent juos keitėte visai neseniai. Pakeistuose tepaluose nebus prisikaupę įvairių nuosėdų, vandens kondensato, dėl to ir esant dideliems šalčiams tepalai geriau tarnaus.

Patikrinkite akumuliatorių. Jis yra jautriausia šalčiui automobilio dalis, ypač jei jis eksploatuojamas ilgą laiką. Akumuliatorių reikėtų keisti kas tris metus, arba jei geresnės kokybės jis jums tarnaus ir 4 – 5 metus.

Pasikeiskite valytuvus. Langų valytuvai, tiksliau, jų guma, geriausiai savo funkcijas atlieka apie metus, dėl to, jei valytuvų gumas keitėte gana seniai, pasikeiskite jas. Taip garantuosite gerą langų nuvalymą ir matomumą.

Aušinimo skystis. Jei yra būtinybė, pakeiskite aušinimo skystį, nes nuo vasaros likęs aušinimo skysčio ir distiliuoto vandens mišinys gali užšalti.

Kaitinimo žvakės. Jei jos neveikia visu pajėgumu automobilis gali neužsivesti, nes jų pagalba variklyje oras pašildomas iki reikiamos temperatūros.

Kuro filtras. Ypač tai aktualu dyzelinių automobilių vairuotojams. Kadangi esant žemai temperatūrai degaluose kristalizuojasi parafinas, dėl kurio gali užsikimšti filtras, dėl to ir automobilis neužsives. Svarbu naudoti kokybiškus degalus ir kuro filtrą prieš žiemą pakeisti nauju.

Durų spynelės ir gumos. Automobilio durų ir bagažinės gumas ištepkite specialiu silikonu, kuris neleis patekusiam vandeniui užšalti, dėl ko gali neatsidaryti durelės. Taip pat į durų ir bagažinės spyneles įlašinkite ar įpurkškite specialaus skysčio, kuris padės neužšalti spynelėms.

Nevažinėkite pustuščiu degalų baku. Jei degalų bakas bus pustuštis, jame bus oro, o jame esantys vandens garai dėl temperatūrų svyravimų kondensuojasi ir virsta vandeniu, kuris prie neigiamos temperatūros užšąla, dėl to automobilis gali neužsikurti.

Turėkite būtiniausius daiktus. Jei šiltuoju metų laiku nesivežiojote sniego ir ledo grandiklio bagažinėje, laikas juos įsigyti. Nepakenks ir šluotelė sniegui valyti, pirštinės, užvedimo laidai, o gal net ir kastuvas.

Taip pat nuplaukite ir kruopščiai nusausinkite automobilį, o jei pastebėsite įbrėžimų, būtų gerai juos nedelsiant susitvarkyti, nes automobilis žiemą nuo druskų greičiau pradeda rūdyti. Kad to išvengtumėte geriausia automobilį padengti antikorozine danga.

Ir nepamirškite, kad mažiau vargo turėsite su apšalusiais automobilio langais, jei po kelionės bent keliolikai sekundžių paliksite atidarytas dureles, taip prasivėdins automobilis ir išgaruos iš jo drėgmė. Kitą dieną nerasite užšalusių langų iš vidaus. Pasirūpinkite savo automobiliu ir neturėsite vargo net ir šalčiausiomis metų dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas