Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 12d. 10:30

Kaip išsirinkti automobilio diagnostikos įrangą: pagrindiniai prekės ženklai

Originalus „Launch“ prietaisas
Originalus „Launch“ prietaisas

Lietuvoje yra nemažai įsikūrusių įvairių transporto priemonių servisų, automobilių remonto meistrų, kurie dirba individualiai ir kitaip veiklą vykdančių mechanikų. Tačiau jų garažuose dažnai trūksta visame pasaulyje populiaraus serviso prietaiso – diagnostikos įrangos.

Galbūt žinių trūkumas trukdo jį įsigyti, galbūt baimė išsirinkti neatitinkantį poreikius prietaisą, galbūt tiesiog nemokėjimas juo naudotis ir, žinoma, nenoras išmokti. Tačiau, jeigu servisas ar automobilių remonto meistras dirba tam, kad patenkintų klientų poreikius, tokie laikai, kai nenorima išmokti, ar žinių trūkumas, turi likti praeityje.

Juk automobilių gamintojai tobulina technologijas kiekvieną dieną ir investuoja milžiniškas pinigų sumas tam, kad kuriamas naujas modelis būtų pranašesnis už konkurento. Tad iškyla klausimas, kaip paprastas automobilių remonto specialistas, nesinaudodamas diagnostikos įranga, gali prisitaikyti prie nuolat tobulėjančių technologijų automobiliuose ir pašalinti gedimą be priekaištų? Praktiškai neįmanoma, kadangi dabartiniuose gaminamuose automobiliuose daugelis sistemų yra elektroninės ir yra sujungtos į bendrą kompiuterį, kuris daviklių pagalba gauna visą informaciją iš automobilyje esančių įvairių sistemų. Išgauti šią informaciją galima tik vienu būdu, tai yra kompiuterinė diagnostika, o tam jau reikia diagnostikos prietaiso.

Lietuvoje kasmet vis daugiau žmonių perka naujesnius automobilius, kuriuose daugelis sistemų yra kompiuterizuotos, todėl gedimui rasti yra būtina kompiuterinė diagnostika

Tiek automobilių mechanikai, tiek jų klientai nori, kad paslaugų kokybė būtų kuo aukštesnė, o aptarnavimas būtų pagirtinas. Tam, žinoma, reikia būti tikru savo srities specialistu. Norint tapti tokiu specialistu šiais laikais, reikia išmanyti visas technologijas, o jų yra begalės. Bet dažniausiai servisuose automobilių remonto specialistai dirba tik su jiems puikiai žinomais įrengimais. Tai dažnu atveju būna transporto priemonių keltuvai, ratų suvedimo ir balansavimo įranga, žibintų reguliavimo stendai, o diagnostikos įrangą išvysti yra ne kiekviename servise.

Tokią padėtį reikia keisti, kadangi Lietuvoje kasmet vis daugiau žmonių perka naujus automobilius iš oficialių salonų ar atsinaujina turimus automobilius į naujesnius modelius. O šiuose automobiliuose  daugelis sistemų yra kompiuterizuotos, todėl gedimui rasti yra būtina kompiuterinė diagnostika.

Kaip ir minėjome šio straipsnio pradžioje, daugelis nedirba su diagnostikos įranga dėl to, kad nežino, kokia įranga yra geriausia arba nemoka ja naudotis. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius automobilių diagnostikos įrangos gamintojus ir pagrindinius aspektus, kuriuos būtina žinoti prieš perkant tokius prietaisus. Tokios įrangos gamintojų yra tikrai daug ir daugelio jų net neverta aptarinėti, nes tų prietaisų kokybė ir funkcionalumas tikrai nėra verti gaišti laiko.

Vieni geriausių prietaisų, kurių kainos, kokybės ir funkcionalumo santykis yra tikrai aukščiausias, yra „Launch“, „Autel“, „Bosch“ ir „Texa“. Šių prietaisų rasite daugiausiai Lietuvoje, kadangi jie yra sukurti ir pritaikyti dirbti su mūsų rinkoje esančiais automobiliais.

Diagnostikos įrangos kaina

„Launch“ ir „Autel“ produkcijos kaina tinkama tiek fiziniams asmenims, kurie teikia remonto paslaugas su verslo liudijimu ar individualia veikla, tiek serviso įmonėms. Diagnostikos įranga prekiaujančios įmonės gali pasiūlyti prietaisų, tinkančių kiekvieno kliento kišenei, kainos svyruoja nuo 50 eurų iki kelių tūkstančių eurų.

Diagnostikos jungtys ir kabeliai yra pigiausia diagnostikos produkcija, nes su ja įmanoma atlikti tik mažą dalį funkcijų

„Bosch“ diagnostinės įrangos funkcionalumas yra panašus, tačiau kiek labiau pritaikytas profesinaliam vartojimui. „Bosch“ įrangos platintojai neturi galimybių pasiūlyti pigių prietaisų paprastam vartotojui, nes kainos svyruoja kelių tūkstančių eurų ribose. Todėl fiziniam asmeniui gali būti brangu investuoti tokią sumą į diagnostinę įrangą.

„Texa“ prietaisai yra vieni brangiausių ir taip pat nėra galimybių pasiūlyti pigių prietaisų fiziniams asmenims. Todėl, kad gaminama diagnostikos įranga universali, turint „Texa“ įrangą galima atlikti kompiuterinę diagnostiką automobiliams, motociklams, sunkiajam transportui ar agro technikai.

Diagnostikos jungtys ir kabeliai – žinoma, tai yra pigiausia diagnostikos produkcija, nes su ja įmanoma atlikti tik mažą dalį funkcijų. Todėl čia tinka posakis, kad „skūpus“ moka du kartus.

Prietaisų funkcionalumas

„Launch“ prietaisų funkcionalumas yra daugiau skirtas vidutiniam vartotojui. Su įranga galima atlikti tiek programavimo darbus, tiek atlikti kompiuterinę diagnostiką ar stebėti gyvus mechanizmo veikimo parametrus.

„Autel“ diagnostikos įranga turi žymiai platesnias programavimo galimybes. Ypač tuo pasižymi „Maxisys“ modeliai, nes automobilių modelių duomenų bazės yra didelės. Prietaisai poreikius tenkins tiek mėgėjui, tiek profesionalui, kadangi funkcionalumas yra vienas plačiausių.

„Bosch“ geriausiai dirba su įmontuota automobiliuose „Bosch“ sistema, kitaip sakant, prietaisai geriausiai dirba su Europoje pagamintais automobiliais ar kitomis transporto priemonėmis. Su Japonijoje ir Jungtinėse Valstijose pagamintais automobiliais „Bosch“ įranga gali neatskleisti savo viso funkcionalumo, nes nesutampa programinės įrangos.

„Texa“ prietaisų funkcijos tinka ir dirbant su motociklais, ir dirbant su žemės ūkio technika

„Texa“ prietaisai nepasižymi plačiu funkcijų pasirinkimu ir daugelis dirbančių gali tą pripažinti. Priežastis to yra ta, kad prietaisai yra gaminami tam, kad tiktų darbui su įvairiomis transporto priemonėmis. Todėl jų funkcijos tinka ir dirbant su motociklais, ir dirbant su žemės ūkio technika.

Diagnostikos jungtys ir kabeliai – funkcionaliai tinka tik mėgėjui, profesionaliam servisui tikrai nepatartina pirkti juos. Jeigu turite nuosavą automobilį, tai tokios jungtys tiktų tam, kad labiau pažinti automobilį. Bet ir tokiu atveju geriau pirkti „Autel“ produkciją, nes yra pigių gaminių su platesniu funkcijų pasirinkimu.

Dažniausi gedimai ir garantiniai aptarnavimai

„Launch“ produktai, bent jau naujieji, retai susiduria su tokiu aspektu, tačiau būna problemų su programine įranga.

„Autel“ – panaši situacija kaip ir su „Launch“ diagnostikos įranga.

„Bosch“ ir „Texa“ – gedimų pasitaiko, dažniausiai su programine įranga. Dažnai naudojant prietaisą, ji gali pradėti strigti, todėl gali prireikti perrašyti programinę įrangą.

Diagnostikos jungtys ir kabeliai – perkant reikia didelį dėmesį kreipti į pardavėją. Dažniausiai prekiaujama atsisiųstais iš Kinijos, todėl gedimų ten būna labai įvairių arba atsisiunčiami jau sugedę prietaisai. Atsitikus rimtam gedimui, garantiniam aptarnavimui jie yra siunčiami į Kiniją, todėl procesas yra labai ilgas.

Darbo kokybė ir patogumas

„Autel“ ir „Launch“ – panaši prekės ženklų kova, kaip tarp „Samsung“ ir „iPhone“ išmaniųjų telefonų. Pastarasiuos keletą metų siūlo vis daugiau naujovių, todėl gerėja ir dirbačių su šiais prietaisais darbo kokybė. Diagnostikos prietaisų programinė įranga vis spartesnė, daug planšetinių variantų, visi prietaisai dirba per „Bluetooth“.

„Autel“ ir „Launch“ – panaši prekės ženklų kova, kaip tarp „Samsung“ ir „iPhone“ išmaniųjų telefonų

„Bosch“  produkcija kai kuriais atvejais jis atsilieka nuo rinkos lyderių. Prietaisai yra leidžiami tokie patys jau ilgą laiką, gamintojai atnaujina tik programinę įranga, kad tiktų dirbti su naujesniais gaminamais automobilių modeliais.

„Texa“ yra stipriausi savo universalumu, tinkamumu darbui su įvairiomis transporto priemonėmis. Gamintojai į tai orientuojasi labiausiai, todėl nuo naujovių diagnostikos įranga atsilieka.

Diagnostikos jungtys ir kabeliai – dažnu atveju programinė įranga yra nelegali, todėl ji „striginėja“ ir tenka darbus dažnai pradėti iš naujo. Darbui yra reikalingas nešiojamas kompiuteris, todėl reikalingos papildomos investicijos.

Taigi, kiekvienas prietaisas turi savų privalumų ir savų trūkumų. „Texa“ pasižymi savo universalumu dirbant su įvairiomis transporto priemonėmis, „Autel“ – geru funkcionalumo ir kainos santykiu.

„Autel“ ir „Launch“ diagnostikos įrangos pasirinkimas yra labai platus, todėl tinkamą prietaisą išsirinks tiek mėgėjas, tiek profesionalas. „Bosch“ ir „Texa“ prietaisai yra brangūs, todėl jie tinkami tik profesionalams, kurie turi pastovų klientų srautą kompiuterinės diagnostikos atlikimui.

Diagnostikos jungtys ir kabeliai yra skirti tik mėgėjams, kadangi jie savo funkcionalumu netinkami darbui su klientais.

Jeigu perkate diagnostikos prietaisus pirmą kartą, kad nenusipirkti netinkamo yra geriau pasikonsultuoti su pardavėju.

Temos: 2 Prekės Ženklai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie Gazas