Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 30d. 15:18

Kaip „išvažiuoti“ sausam iš balos?

Lietus per automobilio stiklą
Sxc.hu nuotr. / Lietus per automobilio stiklą

Nors jau artėja žiemos sezonas ir visi skiria nemažai dėmesio būtent jam, neretai pamirštama, kad kartu su ja pasirodė ne tik sniegas bei ledas. Lijundra, šlapdriba – šie keiksmažodžiai nekartą skamba iš orų pranešėjų lūpų kiekvieną žiemą.

GAZAS.LT paruošė kelių patarimų rinkinį, kaip reikėtų elgtis esant šlapiai kelio dangai. Tiek prie teigiamos temperatūros, tiek prie neigiamos.

  • Prieš pradėdami važiuoti, susireguliuokite salono šildymą – esant sudėtingoms vairavimo sąlygoms, turbūt mažiausiai norite sukioti temperatūros ratukus centrinėje konsolėje. Tai taip pat svarbu dėl langų rasojimo – langai gali „užsitraukti“ rūku per labai trumpą laiką, o to galima lengvai išvengti iš anksto sureguliavus šildymo padėtį.
  • Nepamirškite, kad per lietų radikaliai keičiasi padangų, o tuo pačiu – ir automobilio – elgesys kelyje. Sustojimo laikas pailgėja kone dvigubai (nebekalbant apie lijundrą, kai kelio danga ne tik šlapia, bet vietomis dar ir padengta ledu).
  • Staigus greitėjimas ar stabdymas esant šlapiai kelio dangai yra daug pavojingesnis negu asfaltui būnant sausam – atidžiai stebėkite priekyje važiuojančio manevrus. Ir laikykitės saugaus atstumo.
  • Jeigu mėgstate naudotis pastovaus greičio palaikymo sistema (autopilotu), nerekomenduojama jos jungti lyjant – automobiliui patyrus akvaplaningą, kruizo kontrolė gali sukelti problemų.
  • Automobilio trumposios šviesos – nors europiečiai jau įprato jas įjungti visur ir visada, vis dar pasitaiko išsiblaškėlių, kuriems yra vieni niekai pamiršti įjungti automobilio žibintus.
  • Lenkdami per lietų užmiestyje, pastumkite valytuvų rankenėlę link greičiausios padėties – pasitaikius provėžoms ar didesnėms baloms, galite kurį laiką likti su ant priekinio stiklo užpiltu kibiru vandens, kurį valytuvai nuvalys tik po sekundės. Šito išvengti nėra sudėtinga.
  • Reguliariai patikrinkite savo valytuvus, padangų slėgį, jų protektoriaus gylį, žibintus. Taip pat nepamirškite ir vandens apiplovimo skysčio – švarus automobilio priekinis stiklas yra vienas svarbiausių dalykų esant prastoms oro sąlygoms. Tačiau stiklo švarai palaikyti neužtenka jį reguliariai plauti išoriškai – iš automobilio salono pusės jis taip pat apsineša dulkėmis ir kitu purvu.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas