Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 08:08

Kaip šaltą rytą užvesti automobilio variklį

Sniegas Kaune
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Sniegas Kaune

Orams atšalus iki 15-20 laipsnių šalčio, vairuotojai susiduria su rimtomis problemomis. Rytą, skubant į darbą, ne visiems pavyksta paleisti automobilio variklį.

Pateikiame keletą apibendrintų patarimų, kurie padės išvengti tokių nemaloinių situacijų.

1. Artėjant šalčiams, patikrinkite savo akumuliatorių bateriją. Jei reikia, pakraukite ją, nuvalykite kontaktus.

2. Būtinai prie šalčius pakeiskite kuro filtrą ir (labai svarbu dyzelinių automobilių savininkams) kaitinimo žvakes. Prieš žiemą būtinai keiskite variklio ir transmisijos alyvą (nebent gamintojas rekomenduotų kitaip). Taupyti uždegimo žvakėms ir laidams taip pat nepatartina. Nekokybiška instaliacija ne tik sukels rūpesčių. Nuo elektros išlydžio gali kilti gaisras.

3. Patikrinkite instaliacijos laidus. Čia nereikia ypatingų gabumų – tiesiog naktį užveskite variklį ir akylai žiūrėkite, ar laidai švyti. Jei tai, vadinasi pažeista instaliacija, ją reikia keisti.

4. Pilkite tik kokybiškus žieminius degalus ir tik legaliose degalinėse. Kontrabandinis kuras su šiukšlėmis pražudė ne vieną „šykštuolį“.

5. Jeigu taip nutiko, kad savo automobilio šalčiams neparuošėte, tikrai dar ne viskas prarasta. Jokiu būdu nedarykite dažnos klaidos – neužvedinėkite variklio isteriškai. Visais atvejais nebandykite „pjauti“ starterio ir „žudyti“ akumuliatoriaus. Užvedimo periodai turėtų būti trumpi, vos po 3–5 sekundes. Jei nepavyko, duokite akumuliatorių baterijoms minutę kitą atsigauti. Be to, trumpi starterio sukimo periodai išjudins sustingusį tepalą.

6. Būtinai išminkite sankabą ir išjunkite bėgį. Taip sutaupysite sukimo energijos.

7. Jei jūsų automobilį varo dyzelinis variklis, iš pradžių kelis kartus pasukdami raktelį pašildykite žvakes. Tik po to bandykite vesti variklį.

8. Išjunkite visus įmanomus elektros imtuvus: langų vėjelį, netgi radiją.

9. Įsiklausykite į starterio garsą: jei sūkiai silpni, spidometro apšvietimas blankus, o starteris vos pasuka variklio alkūninį veleną, nebekankinkite automobilio. Gali būti, kad jūsų akumuliatorių baterija išsikrovė dėl senumo. Tačiau tokios bėdos priežastis gali būti ir gedimas elektros sistemoje, kuro įpurškimo sistemoje.

10. Jei prireikia skubiai važiuoti, o akumuliatorius yra išsikrovęs, vairuotojai dažniausiai jį įkrauna kito automobilio akumuliatoriaus laidais, vadinamaisiais krokodilais. Bet tai nėra pats geriausias būdas, nes susidaro dideli srovės svyravimai, kurie gali rimtai pakenkti visai elektros sistemai. Tokiais atvejais akumuliatorių geriau išimti iš automobilio ir pastatyti šalia, tada nuo jo krauti.

VIDEO: Užvedimas nuo laidų

11. Ar galima užvesti automobilį buksyruojant? Galima, jei jis su mechanine pavarų dėže. Tačiau tokiu atveju kyla du pavojai. Nepamirškite, kad kelias slidus, todėl, vos bandysite užvesti variklį iš eigos, automobilis gali užsiskersuoti. Be to, jei pro apšalusius langus blogai matysite, gali kilti avarinė situacija. Todėl imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių.

12. Visuomet, o ypač žiemą, netaupykite kurui. Nepirkite pigesnio kontrabandinio, nepilkite iš statinių (nuosėdos gali užkišti filtrą). Jei jūsų automobilis nebe pirmos jaunystės, šalčiams ruoškitės iš anksto: laiku keiskite kuro ir oro filtrus, į degalus pilkite specialių priedų, kurie padės atšalus orams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas