Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 3d. 20:05

Kaip tai galėjo nutikti: D.Britanijos policija sustabdė automobilį „mirtinai sergančia“ padanga

Gumbuota padanga D.Britanijoje
Gumbuota padanga D.Britanijoje

Jungtinės Karalystės policija Derbyje sustabdė automobilį, kurio padanga atrodė tarsi... tuoj sprogs. Šiuo automobiliu į mokyklą keliavo vaikai. Vairuotojas neturėjo gero pasiteisinimo – padanga buvo tokia gumbuota, kad jis net negalėjo sakyti, kad apie tai nežino.

Visa padangos sienelė buvo nusėta oro burbulais, kai kurie iš jų atrodė taip, tarsi ketintų tuoj pat susprogti. Ir tai iš tikrųjų galėjo įvykti.

Tokie burbulai atsiranda dėl mechaninių pažeidimų. Padangos yra gaminamos iš kelių sluoksnių. Kuomet vidinis sluoksnis yra kaip nors pažeidžiamas, oras prasibrauna iki plonesnio išorinio gumos sluoksnio ir jį plėšia nuo vidinės padangos konstrukcijos. Taip įprastai atsiranda vienas burbulas.

Derbio policija stebėjosi, kaip vairuotojas važinėja su tokia padanga ©Public Protection Team | Socialinių tinklų nuotrauka
Derbio policija stebėjosi, kaip vairuotojas važinėja su tokia padanga ©Public Protection Team | Socialinių tinklų nuotrauka

Vienas gumbas padangos šone gali atsirasti po stipraus kontakto. Pavyzdžiui, po smūgio į aštrią asfalto duobės atbrailą ar kokį nors šaligatvio bortelį. Su tokia padanga važinėti jokiu būdu negalima – ji iš tikrųjų gali sprogti bet kuriuo metu. O ką jau kalbėti apie tokius didžiulius pažeidimus, kokius matote nuotraukoje viršuje.

Tokie mechaniniai pažeidimai iš tikrųjų yra neįprasti. Juos galėjo sukelti važiavimas su tuščia padanga, kas visada yra labai prasta mintis, nebent naudojamos tam pritaikytos padangos (žymimos „Run-flat“ vardu). Taigi Derbio policija pasirūpino, kad vairuotojas skubėtų tiesiai į padangų centrą, kur pažeista padanga buvo pakeista.

Svetainėje TireRack.com teigiama, kad tokie pažeidimai (vis tiek – įprastai tik vienas guzas) gali atsirasti ir dėl gamintojo defektų. Dažnai taip nutinka su pačiomis pigiausiomis padangomis, kurių gamintojai nesirūpina kokybe ir saugumo bandymais. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl reikėtų pirkti padangas nors su kokia nors pardavėjo garantija. Guzais ir burbulais išmuštos padangos yra neremontuotinos.

Technologijos.lt
Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas