Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 06:59

Kas sukėlė eiles automobilių techninių apžiūrų centruose, su kuo tai susiję?

„Tuvlita“ automobilių techninės apžiūros stotis Naujojoje Vilnioje
„Tuvlita“ nuotr. / „Tuvlita“ automobilių techninės apžiūros stotis Naujojoje Vilnioje

Didžiulį lankytojų antplūdį valstybės įmonės „Regitra“ filialuose didžiuosiuose miestuose nesunku paaiškinti. Daugybė vairuotojų sulaukė paskutinės dienos prieš įsigaliojant Automobilių registracijos mokesčiui. Todėl skuba įteisinti savo naujus pirkinius, norėdami sutaupyti šimtus eurų. Bet kodėl pastarosiomis dienomis susiformavo eilės ir prie techninės apžiūros centrų?

15min skaitytojai pastebi, kad pirmadienio vakarą, apie 18 val., Vilniuje, Lentvario g. prie „Tuvlitos“ TA centro buvo nutįsusi ilga eilė. Jis užėmė net ir dalį gatvės, trukdė eismui. Ar tokios tendencijos taip pat, kaip ir eilės „Regitroje“, susijusios su naujais registracijos mokesčiais?

Palyginkite skaičius: jei 2019 m. birželį TA atliko 10 665, tai šiemet stotyse per nepilną mėnesį apsilankė daugiau nei 11 953.

Lemia net kelios priežastys

Asociacijos „Transeksta“, vienijančios techninių apžiūrų įmones, atstovas Renaldas Gabartas pastebi, kad iš tiesų lankytojų padaugėjo, tačiau tą gali lemti net kelios priežastys.

„Daugelyje TA stočių vizitui registruojamasi telefonu ar internetu iš anksto, todėl pavyksta išvengti eilių. Stotis sostinės Lentvario g. yra vienintelė, kurioje nėra išankstinės registracijos. Todėl joje visuomet tenka laukti“, – paaiškino specialistas.

Pasak R.Gabarto, kitos priežastys, dėl kurių padaugėjo norinčių atlikti TA procedūras – natūralus sezoninis techninių apžiūrų pikas bei eilė, susidariusi per karantiną. Iki birželio 16 d., kol baigėsi karantinas, galimybe atidėti TA pasinaudojo net 146 tūkst. automobilių savininkai. Logiška, kad iki liepos 16 d. jie turės praeiti patikrą.

Trečia, bet ne pati svarbiausia priežastis – nuo liepos 1 d. įsigaliojantis Automobilių registracijos mokestis.

„Šis mokestis mobilizavo importuotų iš trečiųjų šalių automobilių prekeivius ir savininkus. Prieš įregistruodami automobilį Lietuvoje, jie turi atlikti techninę apžiūrą. Tačiau realius jų skaičius bus galima vertinti, tik kai atslūgs registracijos mokesčio banga“, – aiškino R.Gabartas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:47
01:15
00:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas